У Росії хочуть зобов’язати встановлювати російське ПЗ на смартфонах та комп’ютерах

Федеральна антимонопольна служба Росії запропонувала прийняти закон, який зобов’язує виробників мобільних телефонів, планшетів та комп’ютерів встановлювати на них російське програмне забезпечення: браузери, поштові клієнти та інші додатки.

Такий пункт міститься в фінальній версії «дорожньої карти» щодо розвитку конкуренції на 2018–2020 роки, розробленої ФАС. В документі йдеться, що виробники також повинні будуть забезпечити користувачам можливість повністю видаляти встановлені програми і додатки за винятком сервісних. На думку розробників «дорожньої карти», це дозволить створити умови для вибору і заміни продуктів споживачами.

В антимонопольній службі уточнили, що документ вже направлений в уряд. Його проект раніше був представлений на початку квітня. Відомство зазначало, що отримує «скарги громадян на сервісні додатки на телефонах, смартфонах, планшетах, які встановлюються автоматично і без можливості видалення». До їх числа входять браузер, пошта, аудіоплеєр та інші.

На думку представника Асоціації торгових компаній і товаровиробників електропобутової і комп’ютерної техніки Антона Гуськова, конкуренція між додатками повинна регулюватися самим ринком, і зараз для цього немає перешкод. Так він зазначив, що залишається неясним, як світові вендори будуть виконувати вимоги по установці додатків для російського ринку.

У свою чергу, гендиректор Acer в Росії Дмитро Кравченко вважає, що в Росії є гідні програмні продукти, але нав’язування чого б то ні було споживачеві за визначенням обмежує, а не заохочує конкуренцію.

«Безальтернативна заміна імпортного продукту на вітчизняний не має очевидної вигоди для російських споживачів. А попереднє встановлення платних продуктів, які дублюють функціональність, ймовірно, збільшить кінцеву вартість ПК або смартфона», — вважає Кравченко.

Деякі росіяни таку пропозицію ФАС сприймають застережливо та вважають, що держава під цим приводом намагається нав’язати «ВКонтакте», Mail.Ru, Яндекс тощо, виробники якого активно співпрацюють з правоохоронними органами, а значить будь-який новий смартфон за замовчуванням буде під контролем підрозділів МВС та ФСБ.

Нагадаємо, що вже найближчим часом в Росії можуть прийняти закон, що передбачає реєстрацію в соціальних мережах виключно за паспортом.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.