У редакції видання Страна.юа пройшли обшуки, затримали головреда Гужву. Деталі

У редакції видання Страна.юа пройшли обшуки. Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що поліція затримала головного редактора видання Страна.юа Ігоря Гужву у справі про вимагання хабара. За його словами, він вимагав та отримав $10 тис. за нерозміщення компрометуючих матеріалів на політика.

В четвер, 22 червня, заступник головного редактора видання Страна.юа Світлана Крюкова повідомила, що правоохоронці проводять обшуки в офісі редакції. В цей час там перебували троє співробітників ЗМІ і головний редактор Ігор Гужва. Решта очікували розвитку подій біля входу в будівлю. За словами Крюкової, слідчі дії проводили співробітники Нацполіціі, – передає НВ.

У той же час, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков у коментарях у Фейсбуці заявив, що Нацполіція не причетна до обшуків. За його словами, справу інтернет-газети ведуть співробітники міської прокуратури із залученням СБУ. При цьому глава МВС підтвердив, що “в групу залучили слідчого поліції”.

Пізніше Страна.юа повідомила, що після обшуків Гужва був доставлений в Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Києві. За інформацією Крюкової, планується проведення обшуку за місцем проживання Гужви.

У коментарі журналістам Гужва заявив, що кримінальну справу розпочато після публікації про народного депутата з фракції Радикальної партії Дмитра Лінька. За його словами, люди Лінька пропонували $20 тис. за зняття матеріалу, проте він відмовив. Крюкова стверджувала, що справа сфабрикована і Гужва не вимагав і не отримував хабарів.

Також Гужва заявив, що влада вирішила сфабрикувати кримінальну справу проти нього з метою закрити його видання.

У свою чергу Дмитро Лінько стверджує, що редакція видання Страна.юа вимагала від нього гроші за нерозміщення компрометуючих матеріалів. Він зазначив, що надасть слідству всі докази спроби шантажу – аудіо- та відеофіксацію.

Співробітники Страна.юа також опублікували фото і відео обшуків в офісі редакції, а також обстановки біля входу в будівлю.

Реакція Міністерства інформполітики

Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко заявив, що поки немає підстав припускати щось крім кримінального розслідування у затриманні головного редактора інтернет-видання Страна.юа Ігоря Гужви.

За його словами, в міністерстві очікують більше інформації від обох сторін. Він також зазначив, що на даний момент у справі не простежуються елементи, які б потрапляли в рамках інформаційної політики, оскільки “йдеться про хабарі”.

Коментарі МВС і Генпрокуратури по справі Гужви 

У Генеральній прокуратурі України повідомили, що Гужва і його посередник були затримані за підозрою в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 189 КК України (вимагання).

В ході досудового розслідування було встановлено, що головний редактор Страна.юа діяв у змові з “особою, яка представлялася його особистим помічником”.

У той же час заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян розповів, що правоохоронці майже три місяці ведуть справу, в якій фігурує Гужва. За словами представника МВС, Лінько поскаржився поліції на інтернет-видання ще 31 березня 2017 року.

“За три місяці проведені негласні слідчі дії і ця справа, я думаю, дійде до логічного завершення”, – резюмував Троян.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.