У Раді зареєстровано проект про створення Міністерства з питань інновацій, цифровізації та майбутнього України

16 травня 2019 року група депутатів зареєструвала у Верховній Раді проект постанови про створення Міністерства з питань інновацій, цифровізації та майбутнього України. Про це повідомив один із співавторів документу народний депутат Олександр Данченко на своїй сторінці у Facebook.

Ініціаторами постанови є група депутатів, серед яких голова комітету Верховної Ради України з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко, Артур Герасимов, Микола Княжицький та інші.

Відповідно до проекту постанови, міністерство має стати “центральним органом виконавчої влади для забезпечення формування та реалізації державної політики у сферах розвитку суспільства, інновацій, інформатизації, електронних комунікацій, радіочастотного ресурсу України, поштового зв’язку, інформаційної безпеки та кібербезпеки, єдиного електронного простору”.

Одразу відповім потенційним критиканам. Таке міністерство повинно бути створено шляхом закриття 18 різних департаментів у КМ (Кабінеті міністрів – ред.), які нібито займаються цифровими питаннями, розформуванням Агенції з питань електронного урядування, скороченням функцій ще в 5 міністерствах. Тільки таке скорочення принесе економію для бюджету у 1.2 млрд гривень на рік. А ефективна робота такого міністерства повинна додати мінімум 90 млрд. гривень до українського бюджету щорічно!”, – написав у своєму Facebook Данченко.

Нагадаємо, 25 квітня 2019 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон про мову. Дія закону не поширюватиметься на мову віросповідання та приватне спілкування. Закон про мову передбачає, що відтепер українська мова буде основною  не лише у освіті, медицині, сфері послуг чи державному секторі, а і в мережі Інтернет та ЗМІ.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.