У Німеччині батьки можуть отримати доступ до фейсбук-акканту своєї загиблої доньки

Федеральний верховний суд Німеччини виніс рішення на користь батьків загиблої дівчини, які вимагали надати їм доступ до її аккаунту на фейсбуці.

Суд прийшов до висновку, що вони мають таке право згідно із законом про спадщину, таким чином, рішенням суду дані з Фейсбук були прирівняні до особистих щоденників або листів.

Справа в тому, що в 2012 році 15-річну дівчину збив потяг метро і її батьки, за допомогою доступу до її акканту на фейсбуці, намагалися встановити чи була смерть нещасним випадком або самогубством.

Суд першої інстанції в Берліні прийняв рішення на користь сім’ї, оскільки аккаунт дівчини можна розглядати як аналог листування або щоденника, який «можна успадкувати, незважаючи на зміст», але пізніше апеляційний суд виніс рішення на користь Facebook.

В компаниї заявили, що договір існував між дівчиною і соціальної медіа-компанією, та закінчився з її смертю. Також звернули увагу, що надання доступу ставить під загрозу конфіденційність контактів підлітка.

До винесення остаточного рішення Верховного суда Німеччини про надання доступу, батькам загиблої дівчини пропонувалося два варіанти, — коли користувач Facebook вмирає, його сторінку перетворюють в «меморіал», що дозволяє людям розміщувати свої співчуття. Другий варіант дає можливість родичам попросити Facebook видалити обліковий запис померлої людини. При цьому, доступ до приватних повідомлень Facebook не надає.

Читайте спецпроект від «Інтернет-свободи»: за якими законами живуть в цифрових державах Facebook і Google?

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.