У Міжнародний день солідарності журналістів активісти вимагають звільнити заручників ОРДЛО та Росії Станіслава Васіна й Романа Сущенко

Контрольоване Росією збройне формування «ДНР» підтвердило, що у списках на обмін є донецький блогер і журналіст Станіслав Васін (Асєєв). Автор Радіо “Донбас.Реалії”, «Дзеркала тижня» та «Українського тижня» перебуває в ув’язненні в окупованому Донецьку вже три місяці – редакція втратила з ним зв’язок 2 червня 2017 року. Іще один український журналіст – власний кореспондент Українського національного інформагенства “Укрінформ” Роман Сущенко – уже рік в російському «Лефортові».

Станіслав Васін (Асєєв)

На долю цих двох журналістів 08 вересня, у Міжнародний день солідарності журналістів, звернула увагу представниця України у тристоронній контактній групі в Мінську Ірина Геращенко:

“В день міжнародної солідарності журналістів хочу звернути увагу на долю двох українських журналістів, які перебувають у заручниках – Романа Сущенка, який уже рік у російському «Лефортові», і Станіслава Асєєва, який перебуває на окупованій території, в Донецьку. Для нас було дуже важливо, що представники так званих «республік», чи ОРДЛО, підтвердили, що Асєєв у них. Дуже важко пройшли ці перемовини, вибиття, по суті, цієї інформації. Місце його утримання вони нам офіційно не дали – просто підтвердили, що Станіслав у них, і він включений до тих списків, які ми зараз обговорюємо на звільнення.

Нам потрібен був місяць, щоб вибити з них цю інформацію. Вони місяць не відповідали на наші письмові запити, на засіданні групи говорили, що не володіють інформацією, чи затримана така людина, чи ні. Зараз ми маємо офіційне підтвердження, заявлене на групі (тристоронній у Мінську – ред.), що він у них утримується, і він є в списку, який ми зараз обговорюємо на звільнення. Але про місце його утримання (як і інших заручників) вони не інформують, це їхня така тактика”.

Нам потрібен був місяць, щоб вибити з них цю інформацію. Але про місце його утримання (як і інших заручників) вони не інформують, це їхня така тактика, – зазначає Ірина Геращенко.

Власкора Укрінформу у Франції Романа Сущенка в порушення міжнародних правил затримали 30 вересня в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. 7 жовтня йому було висунуто обвинувачення в “шпигунстві”.

Роман Сущенко. Джерело фото – Укрінформ

У Брюсселі пройшла маніфестація з метою доведення громадянам Євросоюзу сутності агресивного й терористичного режиму у Росії. Окрім цього, друзі України підтримали та вимагають звільнення ув’язненого заручника Кремля українського журналіста Романа Сущенка, – повідомляють кореспонденти Укрінформу.

Акція пройшла перед посольством Росії у Бельгії.

“Ми розуміємо і не ставимо за мету переконувати у чомусь співробітників цього посольства. Але, що найголовніше, – це показувати європейцям сутність терористичного режиму Путіна. Тому ми тут”, – розповів організатор маніфестації, відомий білоруський дисидент Дмитро Піменов (псевдонім Мирон).

Водночас, білоруські активісти під жовто-блакитним прапором України щиро підтримали суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.

Окремо наголошувалося на підтримці кореспондента Укрінформу Романа Сущенка.

Фото з маніфестації в Брюсселі. Джерело – Укрінформ

“Це посольство Росії у Брюсселі є представництвом тероризму. Усі європейці повинні це усвідомлювати”, – наголошується на плакатах учасників акції.

Нагадаємо, до пошуків журналіста Станіслава Васіна (Асєєва) у червні долучилася ООН. 12 червня Національна спілка журналістів України звернулася з проханням до представників міжнародних місій у захопленому бойовиками Донецьку із проханням допомогти з’ясувати місце перебування Асєєва.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.