У Львові кіберполіція повідомила про викриття студента, який створював та продавав віруси

У Львові співробітники кіберполіції викрили 20-річного студента, який створив вірус для викрадення даних з браузерів та запису усіх натискань клавіатури (кейлогер). Про це повідомляє сайт кіберполіції.

Джерело фото – кіберполіція

«Спеціалісти з кіберполіції провели попередній аналіз зразку шкідливого програмного забезпечення та встановили: програма написана на мові C++ під операційні системи Windows (95/98/хр/Віста/7). Шкідливе програмне забезпечення (ШПЗ) мало вбудований клавіатурний шпигун. Він записував усі натискання символів на клавіатурі та при натисканні 350 символів відправляв ці данні на запрограмовану електронну скриньку. Також він сканував директорії, які містять налаштування веб браузерів, збережені логіни та паролі від веб-ресурсів та відправляв їх на ту саму електронну скриньку чи ftp сервер», – повідомляється на сайті кіберполіції.

Кіберполіція повідомляє, що для анонімізації своїх дій студент використовував ТOR та VPN, а також  ІР-адреси університету в якому навчався, а для усіх грошових розрахунків використовував електронні гаманці. Оплата використання шкідливого програмного забезпечення, за повідомленням кіберполіції, здіснювалася користувачами щомісячно, а вартість становила $5 з кожного із клієнтів.

Повідомляється, що у хлопця наразі вилучено комп’ютер, за допомогою якого він створював шкідливе програмне забезпечення та банківську картку, за допомогою якої він отримував готівку.

«Спеціалісти Управління інформаційних технологій та програмування оглянули ноутбук зловмисника та виявили на ньому програмний код ШПЗ, його примірники, а також переписки з покупцями», – йдеться у повдомленні кіберполіції.

Після попереднього огляду спеціалістами комп’ютер було направлено на експертизу. За її результатами буде прийнято рішення щодо оголошення студенту про підозру.

За даним фактом слідчі поліції Львівщини розпочали кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 КК України (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).

Нагадаємо, у квітні кіберполіція припинила діяльність хакера у Києві, який викрадав персональні дані користувачів соцмереж.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.