У Криму «судять» кримськотатарського активіста Сулеймана Кадирова за пост у Facebook

Феодосійський міський «суд» в окупованому Криму 12 лютого слухав справу Сулеймана Кадирова, члена регіонального Меджлісу, якого російські силовики звинувачують у сепаратизмі. Однак навіть експерт-лінгвіст і експерт-психолог зі сторони обвинувачення не знайшли закликів до порушення територіальної цілісності Росії у висловлюваннях підсудного. У соцмережі Кадиров написав, що «Крим — це Україна. Був, є і буде».

Сулейман Кадиров, член регіонального Меджлісу. Фото: «Радіо Свобода»

Як повідомляє «Кримська солідарність», на засіданні «суд» заслухав так званих експертів з боку обвинувачення, які робили аналіз слів Кадирова та експертів із боку захисту.

Під час опитування експертів з’ясувалось, що навіть експерти обвинувачення закликів до зазіхання на територіальну цілісність Росії не знайшли, повноцінного лінгвістичного аналізу не робили, втім все одно обґрунтували своїми матеріалами обвинувачення Кадирову.

“Радіо.Свобода” повідомляє, що експерти дійшли висновку, що у публікації Кадирова “немає заклику, а є схвалення”.

Фахівці з боку захисту, яких «суд» заслухав після цього, висновки експертів ФСБ Нечаєвої та Кудусової назвали некомпетентними.

Фото – Радіо.Свобода

Перший обшук та вилучення комп’ютерної техніки вдома у Сулеймана Кадирова відбувся 5 жовтня 2016.

11 жовтня 2016 проти нього відкрили кримінальну справу за ч.2 ст.280.1 (публічні заклики до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ, скоєні із використанням СМІ або електронно-комунікаційних систем), максимальна санкція — 5 років позбавлення волі.

Пізніше щодо Сулеймана Кадирова порушили кримінальну справу за підозрою в сепаратизмі.

В “Переліку організацій та фізичних осіб, відносно яких наявні свідчення про їх причетність до екстремістської діяльності або тероризму” Сулейман Кадиров зазначений під номером 3020

6 лютого 2018 року у Джанкої російські силовики побили сина кримськотатарського активіста.

Нагадаємо, слідство у справі активіста Сулеймана Кадирова завершилося у жовтні 2017 року.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.