Нова лінія зв’язку через Керченську протоку. У Криму стверджують, що більше не залежать від українського Інтернету

Російська компанія-оператор зв’язку «Міранда-медіа» запускає нову лінії зв’язку через Керченську протоку з сусідньої Росії. Про це прес-служба компанії заявила 7 липня.

Технічний директор ТОВ «Міранда-медіа» Андрій Кононенко стверджує, що компанія «повністю захистила телекомунікаційні ресурси Криму від суміжних держав», закінчивши проект, який «здійснювала протягом 5 місяців із використанням інфраструктури кримського енергомосту», – передає Крим.Реалії.

«Нову, резервну лінію зв’язку, яка з’єднує Крим із материком, ми побудували при використанні інфраструктури електроенергетики на ділянці Сімферополь-Ростов-на-Дону. Її протяжність 905 кілометрів. Завдяки цьому сьогодні в Криму є другий, незалежний від сусідніх держав, канал зв’язку з пропускною спроможністю понад чотири терабайти. Цього вистачить, щоб забезпечити потреби всього Криму зв’язком: інтернетом, телефонією, телебаченням», – сказав Кононенко.

У компанії «Міранда-медіа» відзначили, що раніше через Керченську протоку був прокладений підводний волоконно-оптичний кабель довжиною 20 кілометрів пропускною спроможністю вісім терабайт.

В анексованому Криму 30 червня повідомлялося про перебої зі зв’язком через аварію на волоконно-оптичній лінії на ділянці Темрюк – Керч.

У Криму після анексії з 2014 року працює під брендом WinMobile оператор «К-Телеком», 2016 року на півострові запустили «Кримтелеком». У Севастополі почав функціонувати «Севмобайл». Жителі півострова періодично скаржаться на нестабільний зв’язок.

У березні 2017 року секретар Ради безпеки Росії Микола Патрушев стверджував, що енергоміст, що зв’язує Краснодарський край сусідньої Росії та Крим, отримав додатковий захист.

Нагадаємо, так званий “міністр внутрішньої політики, інформації та зв’язку республіки віце-прем’єр” Дмитро Полонський після схвалення указу про “блокування” заявляв, що після блокування на території півострова доступу до “Яндекс”, “Мейл.Ру” і “ВКонтакте” оператори повністю відмовилися від українського інтернет-трафіку.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.