У Білорусі заблокували доступ до інтернет-видання «Хартыя’97» – одного з основних опозиційних

Міністерство інформації Республіки Білорусь обмежило доступ до одного з головних опозиційних медіа країни — інтернет-видання «Хартыя’97». Як повідомляє «Радіо Свобода», сайт charter97.org став недоступним для білорусів 24 січня.

скріншот сайту

У офіційному повідомленні від міністерства зазначається, що воно ухвалене на підставі статті закону «Про засоби масової інформації», який «забороняє публікувати інформацію від незареєстрованих або ліквідованих організацій, пропаганду екстремізму або іншу інформацію, яка може завдати шкоди національним інтересам».

«Блокуванням найвідвідуванішого незалежного сайту завдано чергового удару по свободі слова в Білорусі. 20 років з нами боролися шляхом різних репресій. Ми захищатимемося, в тому числі на міжнародному рівні», – заявила редактор сайту Наталія Радіна.

Голова Білоруської асоціації журналістів Андрій Бастунець звернув увагу на те, що це другий поспіль випадок блокування одного з найпопулярніших білоруських суспільно-політичних інтернет-ресурсів.

«І другий поспіль приклад абсолютно непрозорих дій Мінінформації. Аплодую Мінінформу, який робить все, щоб зруйнувати зусилля МЗС щодо налагодження відносин із Заходом. Влада Білорусі не тільки готова до цензури, але і без особливих вагань вдається до неї», – зазначив він.

Команда видання «Хартыя’97» закликала читачів читати їх матеріали в соціальних мережах, а колег – проявити солідарність.

В Україні інтернет-видання «Хартыя’97» можна вільно читати.

Нагадаємо, у грудні Міністерство інформації Республіки Білорусь заблокувало сайт іншого опозиційного видання «Белорусский партизан», одним із засновників якого був журналіст Павло Шеремет.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.