У Білорусі призначили суд над власкором «Українського радіо» Павлом Шаройком

Українського журналіста, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка судитимуть у Білорусі за шпигунство. Про те, що суд вже призначений, повідомила його адвокат Лариса Бикова, передає «Радіо Свобода».

На фото український журналіст Павло Шаройко

Українського журналіста, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка судитимуть у Білорусі за шпигунство.

«Так, суд призначений», – зазначила його адвокат Лариса Бикова по телефону вранці 12 лютого.

Коли розпочнеться процес і чи буде він відкритий, захисник не уточнила, пославшись на завантаженість.

У Верховному суді і КДБ Білорусі, який вів справу Павла Шаройка, інформацію про суд над українським журналістом не коментують. Процеси за звинуваченням у шпигунстві в Білорусі зазвичай відбуваються у закритому режимі, повідомило «Радіо Свобода».

Нагадаємо, 21 грудня 2017 року голова Комітету держбезпеки Білорусі Валерій Вакульчик сказав, що кримінальна справа стосовно власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка знаходиться на завершальній стадії. За його словами, журналіст визнав свою провину.

Генеральний продюсер «Українського радіо» Дмитро Хоркін розповів, що Павло Шаройко робив репортажі про російсько-білоруські навчання «Захід-2017», які проходили майже на білорусько-українському кордоні, та новини про викраденого ФСБ у Білорусі українця Павла Гриба. Пан Шаройко був проукраїнськи налаштований, стежив за долею громадян України, яких незаконно утримують в Росії.

На каналі в YouTube «АТН новости Беларуси и мира» з’явилося відео, де чоловік, схожий на Павла Шаройка, зізнається, що працював під прикриттям журналіста у розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України спростувало заяву КДБ Білорусі щодо причетності Павла Шаройка до створення агентурної мережі та ведення розвідувальної діяльності на території Республіки Білорусь.

Нагадаємо, власного кореспондента «Українського радіо» Павла Шаройка затримали у Білорусі 25 жовтня 2017 року. За попередніми даними його звинувачують у шпигунстві. Про це стало відомо від його дружини Олени 17 листопада.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.