У Білорусі проходить обшук в офісі порталу TUT.BY. Головний редактор затриманий

У Мінську, в офісі найбільшого незалежного інтернет-видання TUT.BY, проходить обшук. Кілька поверхів оточили співробітники правоохоронних органів. Затримана головна редакторка Марина Золотова, журналістка TUT.BY Анна Калтигіна і журналістка приватного агентства БелаПАН Тетяна Коровенкова, — повідомив Слідчий комітет Білорусі.

Як повідомляють очевидці, йдуть обшуки і вилучаються документи, ще кілька співробітників порталу викликані на допит до Слідчого Комітету.

Фото — Ольга Шукайло, TUT.BY

У Слідчому комітеті заявили, що порушено кримінальну справу за статтею «Несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації, досконалий з іншої особистої заінтересованості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди». Санкції цієї статті передбачають покарання у вигляді штрафу або позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, або арешт, або обмеження волі на строк до двох років, або позбавлення волі на той самий строк.

«До зазначеної протиправної діяльності причетні посадові особи видавничого дому “Білоруська наука”, ЗАТ “БелаПАН”, ТОВ “ТутБай Медіа”. Сьогодні за підозрою в скоєнні злочину затримано головну редакторку TUT.BY Марину Золотову, редакторку TUT.BY Анну Калтигіну, журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову», — йдеться у повідомленні відомства.

У Слідчому Комітеті зазначають, що приводом до порушення кримінальної справи стало повідомлення республіканського унітарного підприємства «БелТА» про збої під час здійснення доступу до платної підписки послуг, які надавалися названим підприємством одному з його замовників.

«Протягом двох років без відома і згоди республіканського унітарного підприємства здійснено більше 15 тисяч несанкціонованих підключень до інформації, що зберігається в комп’ютерній системі підприємства. В результаті РУП «БелТА» заподіяно істотну шкоду, що виразилася в неправомірному заволодінні і використанні захищеної від стороннього доступу інформації, а також підриві ділової репутації підприємства», — заявили в СК.

В офісі БелаПАН також проходить обшук, співробітників не пускають на робочі місця, розповіли TUT.BY представники видання.

Засновник TUT.BY Юрій Зіссер коментує обшук в офісі видання:

Нагадаємо, TUT.BY — білоруський інформаційно-сервісний інтернет-портал, заснований у 2000 році. Належить ТОВ «ТУТ БАЙ МЕДІА». За даними на 2016 рік, сайт охоплює 2 мільйона 355 тисяч осіб, або 46,42% всіх інтернет-користувачів Білорусі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.