Twitter заборонив рекламу RT (Russia Today) та Sputnik. Росія обіцяє відповісти на такий крок

Сервіс мікроблогів Twitter заборонив акаунтам Russia Today та Sputnik розміщувати будь-які рекламні пости, – йдеться у заяві, опублікованій 26 жовтня. Росія пообіцяла відповісти на такий крок та назвала його агресивним

У заяві пояснюється, що компанія пішла на такий крок, виходячи із висновків американських розвідувальних служб про те, що обидві новинні агенції прагнули вплинути на президентські вибори в США 2016-ого року з допомогою соцмереж.

 

Окрім цього, керівництво компанії заявило про намір використати кошти, виручені від реклами RT та Sputnik з часу, коли вони почали користуватися послугами реклами у соцмережі у 2011 році – 1.9 мільйонів дол. на зовнішні дослідження можливостей використання Твітеру для громадянської активності та під час виборів, включно з дослідженням зловживань, автоматизованих систем (ботів) тощо.

До суми 1,9 млн дол. входить сума у 274 тис. дол., що їх використали у виборчому 2016-ому році три акаунти RT (Russia Today).

Віталій Мороз, керівник програм нових медіа Інтерньюз-Україна, зазначив у Фейсбуці, що ці новини свідчать про три речі:

  • Росія в очах Заходу остаточно перетворилася на “технологічного ворога”, який використовує темну силу Інтернету у своїх цілях;
  • Технологічні компанії вперше задумалися над питанням власної відповідальності за національну безпеку, хоча місія бізнесу – переважно діяти за механізмами ринку, який слабо реагує на питання “національний” чи “безпека”;
  •  Уряди визнали силу технологій в формуванні порядку дня в політичних процесах і будуть вибудовувати стратегію поведінки щодо таких акторів як технологічні компанії”.

#twitter #propaganda Небагато хто помітив в четвер важливу заяву від компанії Twitter. Вони оголосили, що компанія відкл…

Опубліковано Vitalii Moroz 30 жовтня 2017 р.

В російському Міністерства закордонних справ заявили, що вважають, що таке рішення компанія ухвалила під впливом американських спецслужб і пообіцяли відповісти на нього. У відомстві назвали рішення заборонити рекламу каналів RT та Sputnik агресивним.

Офіційний представник Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова зазначила, що заборона реклами каналів RT та Sputnik є “грубим порушенням як міжнародних, так і внутрішніх законодавчих актів, що гарантують свободу слова”.

Нагадаємо, російські журналісти Олег Кашин і Олександр Плющев подали позови до Федеральної служби безпеки Росії, протестуючи проти вимоги надати ключі шифрування до листування в месенджері Telegram. Раніше, 16 жовтня суд у Москві оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів (це близько 370 тисяч гривень) за відмову від передачі ФСБ інформації, яка дозволяє декодувати листування користувачів.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.