Як в Україні відреагували на заяву Freedom House щодо заборони “Дождя”

“Заборона владою трансляції телеканалу “Дождь” – цензура, що обмежує доступ українців до вибору точок зору. В той час, коли російська війська окупували частину України, життєво важливо, щоб українці мали доступ до незалежного висвітлення подій в Росії на одному з небагатьох незалежних російських ЗМІ, що залишилися”, – заявив Роберт Герман, віце-президент Freedom House з міжнародних програм. 

Засновник Громадського телебачення Донбасу, головний редактор сайту “Новости Донбасса” Олексій Мацука вважає рішення Freedom House сигналом для українців і порівняв рішення Нацради з питань телебачення аналогом так званих “диктаторських законів 16 січня”.

Больнее всего видеть комментарии тех людей, которые выходили на Майдан ради ценностей: свобода слова, свобода высказыван…

Опубліковано Oleksiy Matsuka 13 січня 2017 р.

Натомість головний редактор сайту newsru.ua Олена Лень називає заяву Freedom House “взірцем маніпуляції і перекручення логіки”, оскільки Україна “повинна обмежувати мовникам РФ можливість поширювати власну картинку світу на українського глядача”.

«У той час, коли російські війська займають частину території України, життєво важливо, щоб російські пропагандисти мали…

Опубліковано Ольгою Лень 13 січня 2017 р.

Головний редактор сайту Lb.ua Олег Базар пропонує, щоб Freedom House “домагалися трансляції каналів Аль-Каїди та ІД на території США, бо насправді життєво важливо, щоб американці мали доступ до незалежного висвітлення подій з боку тих, проти кого вони воюють”.

«Заборона владою трансляції телеканалу «Дождь» – цензура, яка обмежує доступ українців до вибору точок зору», – стверджу…

Опубліковано Олегом Базаром 13 січня 2017 р.

Подібну позицію висловив Віктор Уколов, екс-нардеп від БЮТ, у блозі: “Цікаво, а що б сказав Роберт, якби в США вийшов телеканал з ось такою брехливою і провокаційною, урізаною картою США? Навіть якби це був опозиційний російський телеканал?”.

Член Національної ради України з питань телебачення Сергій Костинський написав, що Freedom House своїм рішенням “вважає, що Україна має дозволяти російським телеканалам вести на своїй території пропаганду, що легітимізує порушення її суверенітету та територіальної цілісності”.

ДОЩ. КРИМ. КРАПКИ НАД І"Freedom House" вважає, що Україна має дозволяти російським телеканалам вести на своїй територі…

Опубліковано Сергієм Костинським 13 січня 2017 р.

Виконавчий директор Центру суспільних відносин Євген Магда написав ще простіше:

Різниця між Freedom House та ДаунХаус якось суттєво скоротилася

Опубліковано Євгеном Магдою 13 січня 2017 р.

12 січня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вилучила “Дождь” із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Наразі відомо про дві причини: “Дождь” транслював комерційну рекламу та зображував Крим російським. Більше про роль телеканалу в Україні та виправдання керівництва “Дождя” читайте тут.

За даними Freedom House у 2016 р. рівень свободи Інтернету в Україні знизився порівняно з 2015 р.

Коментарі

One thought on “Як в Україні відреагували на заяву Freedom House щодо заборони “Дождя”

 1. 1942 рік.
  Заява Freedom Мouse за фактом заборони на поширення Вerliner zeitung на території СРСР.

  “Ми висловлюємо свою стурбованість і вважаємо це рішення радянського Уряду і тов. Сталіна таким, що порушує принципи свободи слова. Газета Вerliner zeitung НЕ належить Уряду Німеччини і не завжди і не з усім згодна з Гітлером. Так, вона зображує на карті Європи захоплені Німеччиною землі як німецькі, але це тільки тому, що газета зареєстрована в Німеччині і повинна дотримуватися німецьких законів.

  Але радянські люди повинні мати право знати альтернативну радянському Уряду точку зору. Адже без повної та альтернативної інформації СРСР НЕ зможе перемогти у війні та звільнити свої території, захоплені німецькими військами.

  МЗС Німеччини, пан Геббельс і інші офіційні особи Німеччини вже висловили свій жаль і незгоду з таким недружнім кроком СРСР. І Freedom Мouse тут з ними солідарна”.
  Дата. Підпис.

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.