Цукерберг заявив про знайдені докази втручання Росії у вибори в США

Виданню «recode» голова і засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що у компанії є абсолютно ясні свідчення про спроби втручання росіян в американські вибори 2016 року.

Фото — Yahoo Finance

«Ми виявили це в середини 2015 року і поінформували ФБР. Потім ми бачили таку ж активність у 2016 році, і ідентифікували деяких з цих людей. Під час виборів ми отримували деяку інформацію від ФБР, яка допомогла нам зрозуміти загальну картину. Ви можете побачити її в документі прокурора Роберта Мюллера, який представлено минулого тижня. Це — частина наших знахідок», — додав Цукерберг.

Однак Цукерберг повідомив, що було і ще один напрям втручання в хід виборів, яке вони пізно розпізнали. Йдеться про «Агенство інтернет-досліджень» (більш відоме як «фабрика тролів»), яке створило цілу мережу фейковий акаунтів в Facebook для поширення неправдивої інформації.

У квітні 2018 року компанія Facebook видалила сотні таких акаунтів, у своєму дописі на фейсбуці засновник компанії Марк Цукерберг згадав і про Україну: «Цей конкретний набір сторінок та облікових записів був націлений на Росію та людей, які розмовляють російською мовою у сусідніх країнах, таких як Азербайджан, Узбекистан та Україна».

Також засновник соцмережі розповів про активність хакерської групи ATP28 (інша назва — Fancy Bear), яка проводила злами акаунтів користувачів. Ця хакерська група відома кібератаками на державні та військові структури різних країн, зокрема й України. У США стверджують, що Fancy Bear пов’язана з російськими спецслужбами.

За словами голови Facebook, керівництво компанії передало всю інформацію співробітникам ФБР. Цукерберг додав, що зараз розслідування просунулося значно далі і тепер факти легше скласти докупи.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що російський інтернет-гігант — компанія Mail.Ru, яка тісно пов’язана з Кремлем, була однією з компаній, якій Facebook дозволила збирати дані про своїх користувачів навіть після того, як збір таких даних був заборонений правилами.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.