Цукерберг залишився на посаді голови ради директорів Facebook

Кілька акціонерів не змогли зняти Марка Цукерберга з посади голови ради директорів Facebook. Така пропозиція розглядалася на щорічному з’їзді акціонерів 30 травня, але не була підтримана більшістю членів ради директорів. Цукерберг продовжує займати дві посади – голова ради директорів та гендиректор Facebook.

Фото з відкритих джерел

Пропозиція акціонерів щодо розмежування посад голови ради директорів та гендиректора компанії, а також залучення незалежного голови з’явилася на сайті Комісії з цінних паперів та бірж США 12 квітня. На думку акціонерів, Цукерберг має надмірний вплив на раду директорів та порядок денний.

Як повідомляє Bloomberg, акціонери представили на розгляд ради директорів ще сім пропозицій, основна мета яких обмежити владу Марка Цукерберга. Жодну з пропозицій рада директорів не підтримала.

Одна з пропозицій акціонерів полягала у тому, аби зрівняти голоси всіх акцій компаній. Наразі у компанії всі акції розділені за класами – А і В, де останні мають набагато більшу вагу під час голосування. Саме такими акціями і володіє Цукерберг, що дозволяє йому змінювати склад ради директорів та приймати стратегічні рішення.

Голосування ще не оприлюднено, але для відхилення пропозицій Цукербергу було достатньо голосів, які він контролює.

На тому ж щорічному з’їзді акціонерів були погоджені компенсації для топ-менеджерів компанії та 20 мільйонів доларів для посилення безпеки родини Цукерберга.  

Сам Цукерберг на щорічному засіданні акціонерів виступив з промовою про сфери та продукти, на яких зосереджується Facebook. Серед основних запитань Цукербергу від акціонерів були політики фільтрування контенту, можливість створення розумного голосового помічника, плани щодо цифрової валюти. Було запитання і про те, що “Facebook зруйнував журналістику” та що компанія планує з цим робити.

На запитання акціонера “чи готовий Цукерберг поступитися владою”, гендиректор відповів, що уряд має бути більш залучений до рішень щодо контенту Facebook, та додав – компанія створює незалежний наглядовий комітет, який вирішуватиме, що дозволено у мережі.

Нагадаємо, Кріс Хьюз, один зі співзасновників Facebook заявив, що уряд має взяти під контроль Facebook та ослабити компанію. Хьюз пропонує розділити Facebook на кілька компаній, щоб забезпечити дотримання антимонопольного законодавства і скасувати придбання Instagram та WhatsAp, а також створити новий орган, уповноважений Конгресом для регулювання технологічних компаній.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.