Ціна популярності FaceApp: США підозрюють у шпигунстві, розробники додатку виправдовуються

Видання Techcrunch, яке спеціалізується на новинах ІТ-компаній, опублікувало відповідь розробників FaceApp щодо принципів роботи додатку та використання інформації користувачів, до якої отримує доступ програма.

Зображення створене за допомогою додатку FaceApp

Обробка більшості фотографій, які з допомогою додатку “зістарюють” користувачі чи міняють на них колір волосся, відбувається в хмарі. Розробники для цього використовують Google Cloud та амазонівський вебсервіс. 

І хоча додаток отримує доступ до всіх фото на телефоні, стверджують розробники, однак на хмару завантажує лише ті світлини, які користувач обрав для редагування. Фотографії можуть певний час зберігатися у хмарі. Це робиться нібито для того, щоб користувач кожного разу не завантажував фотографію, яку хоче відредагувати за допомогою FaceApp. Більшість фотографій видаляються з сервера протягом двох діб. З чим пов’язані виключення розробники не пояснили.

Користувачі можуть самостійно відправити запит на видалення своїх фото, завантажених на сервери. І хоча алгоритм не з найпростіших («Налаштування» -> «Підтримка» -> «Повідомити про помилку» і вказати «конфіденційність» як причину), FaceApp працюють над тим, аби спростити інтерфейс. І хоча команда зараз сильно завантажена, але запити користувачів є пріоритетними, відповіли у FaceApp.

Розробники також повідомили, що не надають і не продають дані про користувачів третім особам. Більше того, додаток дозволяє здійснювати редагування без входу в систему. Так роблять 99% користувачів, відповідно розробники, стверджують у FaceApp, не мають доступу до жодних ідентифікаційних даних. І попри те, що група розробників і дослідників працює на території Росії, інформація користувачів на її територію не потрапляє, кажуть у FaceApp.

Тим часом у США зацікавилися, чи не можуть творці програми з її допомогою шпигувати за користувачами. Лідер демократів у Сенаті Чак Шумер звернувся до ФБР та Федеральної торгової комісії, аби вони перевірили чи популярний серед мільйонів американців додаток не становить загрози національній безпеці та приватності користувачів.

У Міністерстві цифровізації Польщі теж застерегли користувачів від використання програми, порівнявши її з Cambridge Analytica. З такою заявою у четвер 18 липня виступив директор департаменту керування даними в міністерстві Мацей Кавецький, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на канал TVN 24.

Нагадаємо, нещодавно Facebook стрічку новин масово заполонили фото “старих користувачів”, зроблені за допомогою мобільного додатку FaceApp, який був створений ще у 2017 році. Нову функцію “зістарювання облич” додали у липні 2019 року, завдяки якій додаток переживає нову хвилю популярності. Про те, чому не варто долучатися до масового тренду, встановлюючи FaceApp, та яку загрозу для даних користувачів він несе, читайте на нашому сайті

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.