Трамп оголосив надзвичайний стан через загрози безпеці комп’ютерної системи

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп ввів у країні національний надзвичайний стан у сфері комунікацій, аби захистити американські комп’ютерні мережі від “іноземних ворогів”.  Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на Білий дім.

Фото з відкритих джерел: Трамп ввів у країні національний надзвичайний стан у сфері комунікацій

Трамп підписав розпорядження, яке забороняє американським компаніям використовувати іноземні телекомунікації, які можуть становити ризики національній безпеці. Відповідний указ також розширює повноваження уряду щодо захисту мереж зв’язку. Крім того, оголошення надзвичайної ситуації дає можливість Трампу обходити інші гілки влади та мати доступ до ряду спецповноважень.

Указ не називає конкретних фірм чи компаній, проти яких спрямовані заходи. Втім одразу після підписання указу Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США додало до “чорного списку” китайську компанію Huawei, яка є найбільшим виробником телекомунікаційного обладнання у світі.

Міністерство торгівлі США заявило, що компанія Huawei потрапила до цього списку, оскільки “займається діяльністю, яка суперечить національній безпеці США або інтересам зовнішньої політики”. Крім того, у повідомлення міністерства йдеться про те, що департамент юстиції розпочав розслідування щодо ймовірного порушення компанією санкцій США проти Ірану.

Фото з відкритих джерел: Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США додало до “чорного списку” китайську компанію Huawei

У Huawei заявили, що таке обмеження зашкодить у першу чергу американцям та компаніям США та наголосили, що є незалежними від китайського уряду.

“Обмеження Huawei на ведення бізнесу в США не зробить США більш безпечними або сильнішими. Натомість це буде служити лише для того, щоб обмежити США ще більш дорогими альтернативами, залишивши Америку позаду в розгортанні 5G”, – йдеться у повідомленні компанії.

Наслідки розпорядження Трампа відчують на собі американський малий та середній бізнес. Ряд перевізників у США використовує Huawei як дешевшу альтернативу Nokia чи Ericsson. За новим обмеженням перевізники будуть змушені замінити обладнання, але їм доведеться заплатити “ціну, яку вони не можуть собі дозволити”.

Введення надзвичайного стану та потрапляння китайської компанії Huawei  до “чорного списку” Міністерства торгівлі США посилить напружені стосунки між Китаєм та Білим домом.

Нагадаємо, Китай розширив заборону на “Вікіпедію” і заблокував доступ до інтернет-енциклопедії усіма мовами. Дослідження проведені GreatFire.org, організацією, яка відслідковує інтернет-цензуру у Китаї, показали, що інтернет-енциклопедія стала недоступна для китайських користувачів з 23 квітня.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.