Телеканалу «Белсат» повернули вилучену під час обшуків техніку

Незалежний польський телеканал «Белсат» повідомив, що йому повернули всю вилучену під час обшуків техніку, які проходили 9 квітня у Мінську. За словами заступника директора «Белсату» Алєксєя Діковицького, п’ять редакційних комп’ютерів білоруська поліція повернула журналістам ввечері 11 квітня.

Фото belsat.eu: слідчі повернули журналістам всю вилучену техніку. 

У редакції заявили, що кримінальна справа, якої стосувалися обшуки, ще не закрита, а розслідування триває.

«Ми, звичайно, раді, що нам повернули апаратуру. Але залишається питання, а навіщо взагалі було її забирати? Ця перевірка нічого нового в справу не внесла. Ми ж не відмовляємося, що зробили помилку. Так, ми помилилися, але вибачилися і надрукували спростування. Навіщо була ця апаратура і що вона могла додати у справу – незрозуміло. Ми радіємо, що слідчі схаменулися і повернули нам техніку», – прокоментував рішення білоруської поліції Діковицький.

Як раніше повідомив Слідчий комітет, наразі ведеться розслідування кримінальної справи про наклеп. В редакції «Белсату» додали, що справа може стосуватися статті про корупційні схеми на закупівлях медобладнання, в якій помилково згаданий голова Державного комітету судових експертиз. За свою помилку журналісти вибачилися та опублікували спростування.

Нагадаємо, в результаті обшуків з мінського офісу телеканалу «Белсат» конфіскували всі носії інформації – комп’ютери, ноутбуки, флешки. Білоруська асоціація журналістів закликала скасувати кримінальну відповідальність за наклеп та образу, закрити справу та повернути техніку редакції телеканалу.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.