Telegram видаватиме спецслужбам дані підозрюваних у тероризмі. Росія — поза увагою

Мессенджер Telegram видаватиме за рішенням суду спецслужбам країн ЄС та США дані користувачів, яких підозрюють в тероризмі — це випливає з оновленої сторінки з політикою конфіденційності месенджера.

Мессенджер Telegram збирається передавати спецслужбам IP-адреси і номери телефонів підозрюваних. У компанії відзначили, що раніше ніколи не розкривали відомості про користувачів. Якщо це трапиться, то відповідна інформація буде представлена ​​на каналі «Transparency Reports» в звіті, опублікованому раз на півроку. На даний момент там немає жодної публікації.

Фото — futureuae.com

У Telegram пояснили зміну правил новими вимогами європейського законодавства в сфері захисту даних, а не тим, що є домовленість зі спецслужбами Росії.

Павло Чиков, керівник Міжнародної правозахисної групи «Агора», яка захищає Телеграм в судах, повідомив:

«Я б сказав, що це правильний напрямок. Ми як представники Telegram ніколи не заперечували права і навіть обов’язки влади боротися з тероризмом, навпаки, пропонували саме такий цивілізований шлях — судовий запит в обмін на розкриття. І навіть не листування, а лише IP і телефону».

Щодо використання Телеграму в Україні — є побоювання. Про це в фейсбуці написав Дмитро Золотухін, заступник міністра з інформаційної політики України:

«Щодо цієї соціальної мережі українські правоохоронні органи мають підстави зробити висновки про співпрацю з російськими державними органами, що ставить під загрозу українських громадян.
Однак, в той же час, ми не можемо бути впевнені в тому, наскільки теперішня адміністрація месенджеру Telegram дійсно співпрацює з владою держави-агресора.

Наголошуємо на тому, що офіційні українські органи не мають жодних правових важелів впливу на популярні зараз платформи онлайн-комунікацій (Google, Facebook, WhatsApp, Viber, Telegram та інші).

Причина у відсутності відповідного законодавства в Україні.
В зв’язку з цим, на даний момент, немає офіційних доказів того, що переписку українських громадян у Telegram будуть читати правоохоронні органи держави-агресора за запитом. З іншого боку, небезпека цього нікуди не зникла, оскільки природа відносин між Дуровим та ФСБ не зрозуміла.

Більше того, це не заважає ФСБ використовувати Telegram як одну з найбільш ефективних платформ для використання у своїх спеціальних операціях, що ми моніторимо з травня минулого року».

У свою чергу, засновник Телеграма Павло Дуров заявив, що додаткові запити від російських спецслужб розглядатися не будуть:

«Цього літа ми створили повноцінну політику конфіденційності Telegram, щоб відповідати новим європейським законам про охорону особистих даних.

У політиці конфіденційності ми залишили за собою право передавати IP-адреса і номер телефону терористів відповідним службам за рішенням суду. Незалежно від того, чи будемо ми коли-небудь користуватися цим правом, такий захід має зробити Telegram менш привабливою площадкою для тих, хто займається тут розсилкою терористичної пропаганди.

Чи може це зміна привести до припинення спроб блокування Telegram в Росії? Думаю, що немає — з двох причин:

  1. У Росії від Telegram вимагають не номер і IP адреса терористів за рішенням суду, а щось принципово інше — доступ до повідомлень, причому всіх користувачів.
  2. Telegram в Росії знаходиться поза законом; щодня блокуються сотні IP-адрес в спробах припинити доступ до сервісу. У зв’язку з цим будь-які звернення від російських служб ми не розглядаємо, і наша політика конфіденційності не стосується ситуації в Росії.

Тому продовжуємо опір».

Відзначимо, що Павло Дуров в 2017 році заявляв, що він ніколи не буде передавати інформацію уряду:

Нагадаємо, Таганський районний суд міста Москви 13 квітня 2018 року задовольнив позов Роскомнадзора і вирішив заблокувати Telegram на території Росії.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.