Суд зобов’язав вибраних провайдерів заблокувати доступ до трьох сайтів

Суддя Трускавецького міського суду в Львівській області своєю ухвалою від 19 квітня 2018 року зобов’язав 22 найбільших (на думку заявника) інтернет-провайдерів та операторів заблокувати на території України доступ до трьох веб-сайтів, – повідомляє InternetUa з посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

фото з відкритих джерел

Рішення про блокування інтернет-ресурсів Mmgp.ru, ScamQuestra.com и Prochukhan.org  суд ухвалив у зв’язку із позовом щодо поширення на цих сайтах даних, що порушують особисті немайнові права заявника. Як повідомляється, йдеться про наявність на сайті персональних даних та негативних свідчень про заявника.

InternetUa зазначає, що сайти, які суд ухвалив заблокувати, поширюють інформацію щодо ніби-то шахрайських дій ряду осіб, пов’язаних із компаніями Questra World та Atlantic Global Asset Management.

Суд також допустив, що в діях авторів та власників цих сайтів “є ознаки дій, що порушують особисті немайнові права громадянки України, що в подальшому буде досліджено більш детально під час розгляду справи в межах позовного провадження, у відповідності із чинним Господарським процесуальним кодексом України”.

“Оскільки заборонити забезпечувати доступ до сайтів Mmgp.ru, ScamQuestra.com и Prochukhan.org  усім провайдерам на території України технічно й організаційно неможливо, на думку заявника, найбільш прийнятним способом забезпечення позову є заборона забезпечувати доступ до вказаних сайтів найбільшим українським провайдерам і операторам, перелік яких заявник навів в позовній заяві, з чим суд погодився”, – йдеться в судовій ухвалі.

В список найбільших, на думку заявника, операторів та провайдерів входять ПАТ «Укртелеком», ПрАТ «Киевстар», ТОВ «Воля-Кабель», ТОВ «Комерційна логістика», ТОВ «Юнікаст Інвест», ТОВ «Інформаційний центр «Лінком еліт», «Датагруп» и «Датагруп Медиа», «ІТ Вега», ПрАТ «Фарлеп-Инвест», ТОВ «Мережа Ланет»,ТОВ НПП «Тенет», «Фринет», ПрАТ «Индастриал Медиа Нетворк», ТОВ «Инфомир», ТОВ «Комтел», ТОВ «Інформаційний центр «Електронні вісті», ПАТ «Национальное бюро информации», ТОВ «Укрдатаком», ТОВ «Ситик телеком СПС Украина», ТОВ «Водафон Ентерпрайз Юкрейн» і ТОВ «Лайфселл».

“Ухвала про забезпечення позову підлягає негайному виконанню. Особи, винні в невиконанні постанови про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом”, – зазначається в ухвалі.

Що далі?

Олександр Федієнко, голова правління Інтернет-асоціації України, назвав таке рішення абсурдним.

“Абсурд починається з того, що суд для визначення найбільших операторів країни послуговується не статистичними даними регулятора, а даними заявника. Можливо, це фактор загрози і маніпулювання для деяких компаній, які перераховані в цій ухвалі суду. В списку присутні як і дійсно великі “гравці”, так і невеликі підприємства. На жаль, такі ухвали суду свідчать також і про кваліфікацію нашого суддівського корпусу і замовну роботу адвокатів, – зазначає Олександр Федієнко.

Операторам і провайдерам експерт рекомендує подавати заяви до суду щодо роз’яснення процедури блокування і виконання цього рішення.

“Також в судовій ухвалі вказано, що блокувати ці сайти оператор має безкоштовно, тому оператор може отримати для себе також рішення суду, що зобов’язує заявника оплатити послуги з блокування інтернет-ресурсів”, – зазначає голова правління ІНАУ.

Нагадаємо, раніше в квітні суд зобов’язав інтернет-провайдерів припинити доступ до двох сайтів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.