Суд арештував власника одного з найбільших піратських сайтів України

Справа сайту FS.TO, яка розпочалася восени минулого року, продовжується. Власника сайту Андрія Комличенка арештували. Запобіжний захід у вигляді домашнього арешту був обраний у п’ятницю, 21 квітня 2017-ого року.

Онлайн-кінотеатр із піратським контентом та мільйонною аудиторією кібер-поліція викрила торік восени. Тоді правохоронці провели обшуки в офісах, вилучили сервери, але докази фактів злочинів збирають і досі, – передає ТСН.

До створення сайту причетні близько 19 осіб. Сайт щомісяця заробляв від 500 тис. до 1,5 млн грн.

Обраний запобіжний захід прокурорів не задовольняє і вони збираються його оскаржувати. На їхню думку, на час слідства власник піратського сайту має бути під вартою із заставою 5 млн грн.

“Санкція статті передбачає до шести років позбавлення волі, але про покарання вести мову наразі зарано. На мою думку, слід відшкодувати збитки, заподіяні відомим іноземним компаніям для того, щоб кожна компанія знала, що її права захищаються не тільки їхнім національним законодавством, а й законодавством тих країн, де їхні права порушуються або зачіпаються, тому що це наш імідж”, – повідомив прокурор Олександр Стригунов.

Раніше кіберполіція заявляла, що роботу сайту призупинено через несплату податків.

“Популярний файлообмінник FS.TO був зупинений Кіберполіцією України через несплату податків, а не порушення авторських прав”, – заявляв тоді в інтерв’ю “Телекритиці” голова Департаменту кіберполіції МВС Сергій Демедюк.

“Нам вдалося призупинити діяльність FS не тому, що він займався піратством, а завдяки претензіями Податкової – вони отримували незаконний прибуток від продажу реклами, з якої не сплачували податки. Ми довго і ретельно документували їхню незаконну діяльність”, – зазначав Демедюк.

Нагадаємо, в грудні минулого року Інтернет-свобода слідкувала за цим кейсом.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.