«Старий дивак» та «полювання на відьом»: стали відомі «темники» російських дезінформаторів для Facebook

«Старим диваком» дезінформатори називали покійного сенатора Джона Макейна. «Ніким» був у секретних розмовах спікер палати представників Пол Райан. А розслідування можливої змови між тими, хто проводив кампанію Дональда Трампа та Росією, було «охотою на відьом». Про це пише The Wall Street Journal.

Видання оприлюднило інформацію з обвинувального акту Міністерства юстиції США, опублікованого минулої п’ятниці. Згідно з відомостями, російські оперативники видавали себе за політично активних американців та за допомогою провокаційних постів та коментарів підбурювали виборців до політичної упередженості.

За словами республіканця Скотта Дженнінгса, росіяни визначили ключові терміни і фрази з американської політики, завдяки яким їх публікації вписувались у соціальні медіа.

Наприклад, у грудні 2017 року росіяни опублікували твіт, який закликав читачів пожертвувати гроші опозиції: таким чином вони налаштовували ліберальних та консервативних виборців проти виборів шостого листопада і розслідування про політичне втручання Росії у 2016 році.
Ту ж тактику, запевняє видання, російські агенти використають і напередодні проміжних виборів у Штатах цього року.

У документі офіційно обвинувачують мешканку Петербургу Єлєну Хусяйнову. Вона ніби грала ключову роль у операціях.

Обвинувальний акт опублікували у політично важливий час, пише видання. Нині, приблизно за два тижні до проміжних виборів, характер російських повідомлень у соцмережах свідчить про те, що Кремль ретельно вивчає можливості використання вже існуючих дезінформаторів  для розпалювання нових конфліктів.

Нагадаємо, під час майбутніх виборів у США Facebook пообіцяв блокувати неправдиві відомості про правила голосування, сварки та довгі черги на дільницях.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.