Справа Телеграму в Росії: журналісти подають позови до ФСБ, протестуючи проти вимог Роскомнагляду

Російські журналісти Олег Кашин і Олександр Плющев подають позови до Федеральної служби безпеки Росії, протестуючи проти вимоги надати ключі шифрування до листування в месенджері Telegram. Раніше, 16 жовтня суд у Москві оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів (це близько 370 тисяч гривень) за відмову від передачі ФСБ інформації, яка дозволяє декодувати листування користувачів.

на фото – засновник Телеграму Павло Дуров

Російські журналісти Олег Кашин і Олександр Плющев подають позови до Федеральної служби безпеки Росії, протестуючи проти вимоги надати ключі шифрування до листування в месенджері Telegram. Про це вони написали в своїх телеграм-каналах.

Журналісти вважають, що ця вимога ФСБ порушує їхнє право на конфіденційне спілкування з джерелами інформації. Їхні інтереси представляє міжнародна правозахисна група «Агора».

16 жовтня суд у столиці Росії Москві оштрафував Telegram на 800 тисяч рублів (це близько 370 тисяч гривень) за відмову від передачі ФСБ інформації, яка дозволяє декодувати листування користувачів. Якщо рішення суду вступить в силу, «Роскомнагляд» отримає право заблокувати Telegram у Росії.

Обов’язок надавати ФСБ інформацію для розшифровки повідомлень запровадили минулого року після ухвалення в Росії так званого «антитерористичного пакету законів».

Нагадаємо, досі триває боротьба Павла Дурова із Роскомнаглядом щодо Телеграму. Дані месенджера офіційно внесені до реєстру “організаторів розповсюдження інформації”, згідно із “законами Ярової” та іншим законодавством Росії. Однак засновник Телеграму Павло Дуров не надав Роскомнагляду ключі шифрування до листування у месенджері Телеграм.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.