Справа Романа Сущенка. Москва погрожує 20 роками ув’язнення, якщо не почне «співпрацювати зі слідством»

Українському журналісту Роману Сущенку, арештованому у Москві 30 вересня 2016 року,  погрожують 20 роками ув’язнення, якщо не почне «співпрацювати зі слідством» – вказує захисник журналіста Марк Фейгін.

Джерело фото – РИА.Новости

Тиснуть, змушуючи визнати провину

Адвокат Романа Сущенка повідомив, що його підзахисному погрожують 20 роками ув’язнення, якщо не почне «співпрацювати зі слідством».

«Коли я минулого тижня вийшов з Лефортово, моєму підзахисному сказали: «Романе Володимировичу, вам треба добре подумати, ви «йдете» на 20 років або почнете співпрацювати зі слідством?». Що тут скажеш. Слідство закінчує свою роботу і намагається заскочити в останній вагон, добитися визнання вини, щоб далі діяти за «схемою Шаройка». Але цього в нашій справі не буде», – повідомив захисник журналіста Марк Фейгін.

Нагадаємо, в понеділок, 27 листопада, Московський міський суд продовжив арешт українському журналісту Роману Сущенку ще на два місяці – до 13 січня 2018 року. Крім того, адвокат журналіста Марк Фейгін повідомив на своїй сторінці у Facebook, що його збираються позбавити адвокатського статусу, щоб справа його підзахисного пішла за схемою українського журналіста Павла Шаройка, якого тримають у Білорусі.

Власного кореспондента інформаційного агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що Сущенка тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». Покарання за ст. 276 КК РФ («Шпигунство») передбачає до 20 років позбавлення волі.

25 вересня Московський міський суд продовжив арешт кореспонденту Укрінформу Романові Сущенку на два місяці, до 30 листопада.

21 жовтня стало відомо, що слідство у справі журналіста Романа Сущенка закінчене. Адвокат Марк Фейгін і його підзахисний ознайомлюються з десятьма томами справи.

10 листопада Московський міський суд відхилив скаргу захисту на продовження терміну арешту українського журналіста Романа Сущенка, незаконно ув’язненого в Росії.

За повідомленням Марка Фейгіна, слухання в суді у справі Сущенка розпочнуться у січні.

Джерело фото – РИА.Новости

Україна закликає світову спільноту сприяти звільненню Сущенка

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко передав Генсеку лист від Міністерства закордонних справ України, в якому висловлюється протест щодо продовження строку позбавлення волі в РФ журналіста Романа Сущенка. Про це повідомляє «Укрінформ».

«Буду вдячний за Вашу допомогу в поширенні цього листа в якості документа Генеральної Асамблеї відповідно до пункту (с) параграфу 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради Безпеки», – йдеться зверненні глави Української місії.

У документі також міститься текст коментаря МЗС України щодо продовження на два місяці терміну тримання під вартою Романа Сущенка.

«Суд вкотре відмовив захисту у зміні запобіжного заходу щодо Романа Сущенка на інший, непов’язаний із триманням під вартою, що свідчить про тиск на нього та упередженість російських судових органів», – підкреслюється в заяві.

У листі наголошується, що закритий режим судового засідання, відхилення судом клопотання про допуск консула до участі в судовому засідання як громадського захисника, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом Росії, «підтверджують цілеспрямований політичний характер» справи проти Сущенка.

«Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інституції та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити всіх можливих правових та політичних заходів з метою звільнення та повернення в Україну громадянина України – журналіста Романа Сущенка», – наголошується в документі.

Нагадаємо, в Білорусі затримали власного кореспондента «UA: Українське радіо» Павла Шаройка.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.