Спочатку булінг в соцмережах й по телефону, потім – фізичні напади. Кожні 4 дні в Україні б’ють журналістів – НСЖУ

З початку року НСЖУ зафіксувала 75 випадків фізичної агресії по відношенню до працівників ЗМІ. Найбільше інцидентів – 12 – сталося у червні, 11 – у вересні, по 10 – у травні та липні. З’явилася тенденція, що на журналістів відомих програм-розслідувань постійно, після кожного розслідування починається активний булінг. І в соцмережах, і по телефону. Спочатку це на вербальному рівні, а зараз уже і на фізичному, – йшлося під час презентації Індексу фізичної безпеки журналістів НСЖУ.

Відповідно до оприлюднених даних, у 13 випадках нападниками є чиновники, посадовці або депутати, у 4 випадках на журналістів нападали поліцейські або співробітники УДО. Також зафіксовано 3 випадки застосування зброї.

Як зазначив голова НСЖУ Сергій Томіленко, в Україні склалася неприпустима ситуація з безпекою роботи журналістів та загалом рівнем політичної культури по відношенню до медіа.

 Несприйняття журналістів і неповага проявляється не тільки на рівні чиновників і посадовців, ми говоримо, що загалом високий ступінь агресії щодо журналістів. І тут неважливо, наскільки важкі травми отримує журналіст або яких поглядів він дотримується. Ми наполягаємо на тому, що якщо по відношенню до журналіста був прояв агресії і насильства, то винні мають бути покарані.

Сергій Томіленко нагадав, що за часів Майдану в Україні було зафіксовано 271 випадок насильства щодо журналістів. І поки що жоден з них не має відповідного завершення у вигляді справедливого покарання. “Для початку важливо отримати хоча б 3, 4, 5 прецедентів ефективних розслідувань злочинів проти журналістів”, – наголосив голова НСЖУ.

За словами експерта з комунікацій ГО «Інформаційна безпека» Тетяни Попової, справи про злочини проти журналістів в Україні не розслідуються належним чином.

З’явилася тенденція, що на журналістів відомих програм-розслідувань постійно, після кожного розслідування починається активний булінг. І в соцмережах, і по телефону. Спочатку це на вербальному рівні, а зараз уже і на фізичному. І якщо в Києві це робить представник УДО і є тільки струс мозку, то в регіонах це може означати навіть вбивство журналістів. На мій погляд, це несе загрозу для демократії в Україні, для боротьби з корупцією і для життя журналістів, – наголосила Тетяна Попова.

Повний текст підсумків презентації дослідження щодо фізичної безпеки журналістів читайте на сайті НСЖУ.

Нагадаємо, з 25 по 30 серпня три іноземні журналісти були затримані та депортовані з території України. Кореспондент російського “Першого каналу” – за пропагандистську діяльність, а також два іспанські журналісти – за неправдиве висвітлення військових дій на Сході України. Читайте тут, чому в Україні важливо покращувати комунікацію між СБУ та ЗМІ.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.