Соцмережі “за” чиновників. Фейкове громадянське суспільство в Росії вчить владу реагувати на негатив

Під приводом “підвищення цифрової грамотності” Кремль виділяє гроші на навчання для чиновників як правильно вести соцмережі та реагувати не негатив користувачів. Вчитимуть позиціонувати себе в ВКонтакте, Instagram, а також… в Telegram, що офіційно заборонений в Росії. Займеться цим прокремлівська структура – Інститут розвитку інтернету (ІРІ), що відносить себе до громадянського суспільства.

фото: Dmitry Ryzhkov / Flickr

Вже з лютого 2019 року ІРІ супроводжуватиме регіональні адміністрації щодо роботи в соцмережах. Про це повідомляє РБК з посиланням на джерело, що є наближеним до Адміністрації президента Росії та голови профільного комітету Держдуми з інформаційних технологій та зв’язку Левіна.

Інститут розвитку інтернету є прокремлівським інструментом в політиці Кремля щодо регулювання інтернету. Його представники їздять по міжнародним конференціям і форумам, мімікруючи під представників нібито громадянського суспільства в Росії. В довідці про Інститут особливо підкреслюється його “автономність”.

На Заході подібні організації називають “фейковим громадянським суспільством”

Як зазначено на офіційному сайті, ІРІ – це “автономна некомерційна організація, що розробляє та реалізує практичні проекти в рамках глобальної задачі цифрової трансформації”. На Заході подібні організації називають “фейковим громадянським суспільством”.

ілюстрація: pxl77 / Flickr

Депутат Держдуми та одночасно керівник ІРІ Левін вказує, що повноваження та функції інституту розширюються, й одна з ключових задач – підвищувати цифрову грамотність чиновників в регіонах. Перші навчання відбудуться вже в лютому на Кавказі (Чечня, Інгушетія, Дегестан, Кабардино-Балкарія, Осетія і тд).

Інститут буде займатися консультуванням регіональних адміністрацій аби вибудувати роботу в інтернеті: як правильно вести офіційні сторінки в соцмережах, як відповідати на запити, як реагувати на негатив та працювати в умовах надзвичайних ситуацій та криз – вказує джерело, наближене до Адміністрації Президента.

Інститут буде займатися консультуванням регіональних адміністрацій sк реагувати на негатив та працювати в умовах надзвичайних ситуацій та криз

Відповідальним за навчання буде Владімір Табак, відомий тим, що у 2018 році був відповідальний за просування Путіна як кандидата в Президента Росії.

Раніше Кремль радив регіональній владі в Росії створити посади відповідальних за комунікації в інтернеті на рівні губернаторів. Вони б відповідали на скарги користувачів соцмереж та відповідали б за роботу системи “Інцидент-менеджмент”.

Система моніторингу “Інцидент-менеджмент” була запущена в 2018 році і повинна поширитися на всі регіони Росії в 2019 році. Система дозволяє стежити за інформаційними приводами та реакціями користувачів на дії влади в п’яти ключових соцмережах: Facebook, Instagram, Twitter, ВКонтакте та Одноклассники.

Система моніторингу “Інцидент-менеджмент” стежить за реакціями користувачів на дії влади в п’яти соцмережах: Facebook, Instagram, Twitter, ВКонтакте та Одноклассники

Моніторинг розробили на основі пошуку за ключовими словами. Кілька постів з критикою дій влади в одній тематиці в різних соцмережах об’єднуються в один кейс – він називається “інцидент”. Відповіді офіційних структур на них користувачі отримують автоматично, незалежно від соцмережі.

Результати моніторингу доступні регіональній владі, що має змогу стежити на аналітикою в режимі онлайн. Після цього влада вирішує чи необхідно реагувати на критику та інциденти. Цю систему російські журналісти вже назвали “контролем соцмереж”.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Кремль виділив 300 мільйонів доларів для закупівлі обладнання DPI для провайдерів, з допомогою якого зможу блокувати Telegram та сайти.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.