Соцмережі по паспорту: в Росії розглянуть законопроект

Вже найближчим часом в Росії можуть прийняти закон, що передбачає реєстрацію в соціальних мережах виключно за паспортом.

В даний час законопроект підготовлений до розгляду в першому читанні. Автори законопроекту виправдовують тим, що в інтернеті необхідно захищати дітей, підлітків, оскільки в соцмережах різноманіття груп, які можуть бути потенційно небезпечні для них та «спрямовані на деструктивну активність».

Проектом пропонується встановити, що при реєстрації в соціальній мережі фізична особа зобов’язана надати в електронній формі документ, що засвідчує особу (в тому числі документ, що засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства в Російській Федерації), що дозволяє встановити прізвище, ім’я, побатькові та вік зазначеної фізичної особи, а також згоду на обробку його персональних даних.

Раніше, 01 листопада 2017 року в Росії вступив в силу закон про анонімні сервіси, що передбачив заборону та блокування анонімайзеріа та VPN-сервісів, що не обмежують доступ до сторінок за вимогою Росконадзору. Відслідковують анонімайзери та повідомляють про них поліція та ФСБ. За запитом від правоохоронців Роскомнадзор також визначає провайдери, через якого працюють анонімайзери та VPN-cервіси.

Нагадаємо, згідно з опитуванням росіян в 2017 році майже половина жителів готові обходитися без інтернету і більше половини підтримують заборону на вихід в соціальні мережі дітям до 14 років.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.