Слідчий комітет Білорусі продовжує кримінальне переслідування Марини Золотової

Слідчий комітет відмовив головному редактору TUT.BY Марині Золотовій в задоволенні повторного клопотання про припинення кримінального переслідування відповідно до статті 86 Кримінального кодексу. Золотову обвинувачують в бездіяльності посадової особи, що нібито призвело до несанкціонованого доступу співробітників TUT.by до інформації інформагенства БЕЛТА. 11 січня 2019 року справа Золотової була передана в суд.

Марина Золотова – єдина з 14 підозрюваних, якій загрожує кримінальне переслідування. Адвокати Золотової ініціюють перекваліфікації справи з кримінальної в адміністративну.

Відповідно до статті 86 КК Республіки Білорусь особу, яка вперше вчинила злочин та не представляє великої суспільної небезпеки, чи менш тяжкий злочин і при цьому відшкодувала шкоду, може бути звільнено від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної, якщо буде визнано, що для виправлення злочину досить застосування заходів адміністративного стягнення.

Марина Золотова входить в будівлю Слідчого Комітету Республіки Білорусь. Листопад 2018 року. Фото: Ирина Левшина

Як пише видання, клопотання Золотова подала в кінці грудня 2018 року, коли ознайомилась з матеріалами «справи БЕЛТА». Це вже її друге клопотання, з першим головний редактор TUT.BY зверталася після закінчення розслідування.

Рішення про відмову слідчий Семеник повідомив адвокату Золотової  телефоном. Слідчий комітет також відмовився задовольнити клопотання захисника про припинення кримінального переслідування у зв’язку з відсутністю складу злочину.

11 січня 2019 року в Генеральній прокуратурі повідомили, що справу Золотової передали в суд.

«Сьогодні в Мінський міський суд для визначення підсудності направлено кримінальну справу за обвинуваченням у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 425 КК (бездіяльність посадової особи) », – повідомив Дмитро Брильов, офіційний представник прокуратури.

Золотова залишилася єдиною обвинуваченою у «справі БЕЛТА», решта фігурантів – 14 співробітників різних ЗМІ – були звільнені від кримінальної відповідальності з притягненням до адміністративної. Крім штрафів, журналісти були зобов’язані відшкодувати пред’явлений збиток. Суми різні – від 3 до 17 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Главреда TUT.BY звинувачують за ч. 2 ст. 425 Кримінального кодексу (Бездіяльність посадової особи), санкція статті – від штрафу і до 5 років позбавлення волі.

Спочатку Марина Золотова також підозрювалася по ч. 2 ст. 349 (Несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації) КК Білорусі. Саме за цією статтею були звинувачені інші фігуранти справи. З усіх підозрюваних Золотова – єдина, як встановило слідство, хто не здійснював доступ до платних матеріалів БЕЛТА. Кримінальне переслідування за цією статтею щодо Марини Золотовой було припинено «у зв’язку з нескоєнням злочину».

Нагадаємо, на початку грудня Марині Золотовій вже відмовляли у клопотанні про припинення кримінального переслідування. А обшуки і затримання в офісах компаній TUT.BY і БелаПАН відбулися 7 серпня. Були затримані головний редактор TUT.BY Марина Золотова, редактори порталу Анна Калтигіна, Галина Уласик і Анна Єрмаченок, головний редактор БелаПАН Ірина Левшина і міжнародний оглядач інформагентства Тетяна Коровенкова, власкор «Німецької хвилі» Павлюк Биковський і редактор інтернет-сайту газети «Білоруси і ринок» Олексій Жуков. Всі вони провели по кілька діб в ізоляторі тимчасового утримання. Журналістів і редакції підтримали Євросоюз, Рада Європи, США, а також міжнародні правозахисні організації.

Довідка: 7 серпня 2018 року Слідчий Комітет Республіки Білорусь повідомив про порушення справи відносно кількох журналістів недержавних ЗМІ за ч. 2 ст. 349 Кримінального кодексу (несанкціонований доступ до комп’ютерної інформації, що призвів до заподіяння істотної шкоди). Відповідно до матеріалів справи, державному інформаційному агенству “БЕЛТА” була заподіяна істотна шкода через неправомірне заволодіння і використання захищеної від стороннього доступу інформації, а також нанесення шкоди діловій репутації підприємства. Слідчий Комітету звинуватив посадових осіб видавничого дому “Білоруська наука”, ЗАТ “БелаПАН”, ТОВ “ТутБай Медіа “. За підозрою в скоєнні злочину були затримані Марина Золотова, Анна Калтигіна, Тетяна Коровенкова та інші.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.