Скасування мовного закону та зменшення квот – співвласник “Квартал 95” про очікування від президента Зеленського

Борис Шефір, співзасновник студії “Квартал 95” та брат радника президента заявив, що чекає від Володимира Зеленського скасування мовного закону та зменшення мовних квот. Про це він сказав у інтерв’ю “Детектору медіа”.

Фото “Детектор медіа”

«Я очікую перегляду квот. 90% — це багато. Закон про мову треба відхилити та ухвалити нормальний закон. Це перший крок для скасування війни», – вважає Борис Шефір.

На думку Шефіра, “квоти та заборони – це погано”, оскільки “квоти – це не розвиток, а придушення мови”. Натомість співзасновник “Квартал 95” вважає, що державі потрібно підтримувати мову не квотами, а пільгами в частині оподаткування.

Раніше, після ухвалення Верховною Радою мовного закону Віртуальна команда Зеленського повідомила, що після інавгурації новообраний Президент України зробить ретельний аналіз документу, “щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України”.

У відповідь на інтерв’ю Шефіра у Адміністрації президента відхрестилися від заяв співвласника “Квартал 95”, повідомляє ВВС.

“Він висловив виключно власну думку. Ця думка не збігається з позицією президента України Володимира Зеленського та Адміністрації президента”, – повідомила прес-служба АП. У повідомленні адміністрації також зазначили, що Борис Шефір не є ані штатним, ані позаштатним радником президента Зеленського.

Нагадаємо, 15 травня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав закон про функціонування української мови як державної. Закон про мову передбачає, що відтепер державна мова буде основною  не лише у освіті, медицині, сфері послуг чи державному секторі, а і в мережі Інтернет та ЗМІ.

Детальніше про те, що зміниться у Інтернеті та медіа відповідно до закону, читайте на сайті.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.