Сінгапур співпрацюватиме з Україною у сфері кібербезпеки

Гібридні загрози для обох країн обговорили міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та його сінгапурський колега Касівісвантан Шангмугампід час зустрічі у Сінгапурі. Сторони домовилися про співпрацю підрозділів кіберполіції. Про це пише Дзеркало тижня, посилаючись на департамент комунікації Міністерства внутрішніх справ України.

За словами Авакова, Україна і як і в Сінгапурі, зростає тенденція щодо розвитку кіберзагроз.  Але разом з тим Україна піддається більшій кількості атак.

“На жаль, за п’ять років ми отримали величезний досвід протидії кібератакам в тому числі. І це дуже правильно, що ви ретельно готуєтеся до можливих загроз, починаючи від фішингових атак і закінчуючи розповсюдженням фейк ньюз і втручанням в роботу держустанов”, – додав Аваков.

Міністри підписали спільну заяву про поглиблену співпрацю в сфері безпеки. Аваков та Шанмугам домовилися про вивчення можливостей подальшої взаємодії та обміну досвідом у забезпеченні національної безпеки задля боротьби з тероризмом, транснаціональною організованою злочинністю, кіберзлочинами, торгівлею людьми.

Також нещодавно у Канаді запевнили, що допомагатимуть Україні під час майбутніх президентських і парламентських виборів. Підтримка стосується і сфери кібербезпеки. Надати експертну та іншу допомогу Україні у протидії дезінформації та забезпеченні права голосу внутрішньопереміщених осіб порекомендував уряду Конгрес українців країни. Про це пише «Укрінформ». Як повідомляє видання, віце-президент Конгресу українців Канади Олександр Хичій зазначив, що з наближенням парламентських й президентських виборів в Україні, Оттава продовжуватиме підтримувати демократичні процеси в країні.

Раніше Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов та засновник і виконавчий директор компанії Jigsaw (раніше – Google Ideas) Джаред Коен домовилися про співпрацю в питаннях забезпечення кіберзахисту та протидії інформаційній агресії, зокрема під час чергових українських виборів. Jigsaw спеціалізується на глобальних цифрових проектах, вирішенні геополітичних проблем та запобіганні цифровим атакам.

Нагадаємо, у травні про збільшення вдвічі фінансової допомоги для зміцнення кібербезпеки України заявили США. Сума, згідно з заявою, зросла до 10 мільйонів доларів.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.