Штрафи за “публічний прояв сексуальної орієнтації”. В Україні з’явився новий законодавчий “шедевр”

Народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олег Барна вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає штрафи за «публічний прояв сексуальної орієнтації». Текст законопроекту містить і норми щодо публікацій у мережі. Штрафи за матеріали, що містять “інформацію про сексуальну орієнтацію особи”, у разі ухвалення законопроекту можуть сягати від 5,1 до 51 тис. грн, й громадські роботи – від 20 до 60 год. Активісти та користувачі Інтернету висловлюють обурення ініціативою депутата й порівнюють Україну 2018 року з Іраном.

фото – Shutterstock

Про законодавчу ініціативу депутат Олег Барна повідомив у Facebook. Відповідний документ №8489 був зареєстрований 15 червня.

Я ЗА ЗДОРОВУ НАЦІЮ.ЧОГО МУДРИЙ СОРОМИТЬСЯ ТИМ ДУРНИК ВИХВАЛЯЄТЬСЯ.До завтрашнього "маршу рівності" у Києві…

Опубліковано Oleg Barna 16 червня 2018 р.

Барна пропонує запровадити штраф від 5,1 тисячі гривень до 51 тисячі гривень за виготовлення, поширення продукції, яка містить інформацію про сексуальну орієнтацію особи, та публічні дії, спрямовані на пропаганду будь-яких видів сексуальної орієнтації.

Також він додав, що цей законопроект — «дарунок» до Маршу рівності у Києві, який проводять «нетрадиційно орієнтовані та нетрадиційно зухвалі і безсоромні особи».

«Публічні дії» означають, зокрема, і «поширення тематичних матеріалів в засобах масової інформації, у мережі Інтернет», відповідно до тексту законопроекту.

Активісти та користувачі Інтернету висловлюють обурення ініціативою депутата й порівнюють Україну 2018 року з Іраном.

“Welcome to Russia… oh no… Iraq. За пост у фб про “сьогодні з дівчиною сходили в кіно…” – пидищ – штраф від 5100 до 51000 грн та 20-60 год громадських робіт”, – зазначив у Facebook активіст Валерій Сорокін.

Welcome to Russia… oh no… Iraq.За пост у фб про "сьогодні з дівчиною сходили в кіно…" – пидищ – штраф від 5100…

Опубліковано Валерієм Сорокіним 18 червня 2018 р.

Законодавчим “шедевром” назвала законопроект голова комітету Ради з питань свободи слова Вікторія Сюмар.

А в нас новий законодавчий «шедевр»… Вже можу собі уявити «фахове обговорення» на комітеті). З нетерпінням чекаємо…

Опубліковано Вікторією Сюмар 18 червня 2018 р.

Як відомо, у Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018». Хода рушила о 10 ранку від Національної опери України та пройшла центром міста. Цього року Марш анонсували під гаслом  «Найвільніша подія літа».

Нагадаємо, в травні 2018 року “Інтернет-свобода” опублікувала експертне опитування щодо прийдешніх регуляцій Інтернету в Україні. Результати читайте за лінком.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.