Шкіряк радить заборонити дві найпопулярніші серед українців соцмережі

Зорян Шкіряк запропонував заборонити українцям користуватися “Вконтакте” та “Одноклассники”. На думку радника міністра внутрішніх справи, ці російські соціальні мережі є головними розповсюджувачами антиукраїнського контенту.

В який спосіб будуть блокуватися російські мережі – Шкіряк не пояснив.

Чиновник сказав, що 2017 р. повинен стати роком захисту інформаційного простору України від впливу російської пропаганди. “Вконтакте” та “Одноклассники” – соціальні мережі, підконтрольні російським спецслужбам. Напередодні вшанування пам’яті Героїв Небесної сотні в них відкрито розповсюджуються заклики приходити на масові заходи із зареєстрованою зброєю.

Також радник Арсена Авакова хоче, щоб в українських школах викладачі також пояснювали шкідливість використання дітьми російських соціальних мереж.

Раніше в СБУ назвали фейкові акаунти в соціальних мережах, які поширюють антиукраїнські заклики з метою спровокувати масові заворушення. Окрім “Вконтакте”, у списку соцмереж був також і Facebook. Мова йшла про такі сторінки: Микола Гайдук, Степан Мазура, “Патріоти України”, “Українська революція”, “Всі на Майдан”, “Продовження революції гідності”, “Майдан-3”, “Ми патріоти України”.

За даними Factum Group Ukraine, станом на січень 2017 р. соціальна мережа “Вконтакте” – третій найбільш популярний сайт серед українців, “Одноклассники” – шостий, Facebook – десятий.

Щоденна аудиторія “Вконтакте” в Україні – близько 15 млн осіб, “Одноклассники” – 5,4 млн. За даними Інтернет асоціації України, загалом Інтернетом в країні користується трохи більше ‎‎60% населення.‎

У Росії 13 лютого прозвучала схожа думка від російського мільярдера Костянита Малофєєва, який запропонував заблокувати Facebook через порушення російського законодавства.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.