Що треба знати про мобільний додаток FaceApp, який зістарює обличчя

Нещодавно у Facebook стрічку новин масово заполонили фото “старих користувачів”, зроблені за допомогою мобільного додатку FaceApp, який був створений ще у 2017 році. Нову функцію “зістарювання облич” додали у липні 2019 року, завдяки якій додаток переживає нову хвилю популярності.

Чому не варто долучатися до масового тренду, встановлюючи FaceApp, та яку загрозу для даних користувачів він несе, пояснили наші колеги з Digital Security School 380.

FaceApp не лише розважає користувачів, а й збирає величезні обсяги даних. Відповідно до користувацької угоди програма отримує доступ до такої інформації: 

  • фото та інші матеріали, 
  • сайти, які відвідує користувач, 
  • встановлені додатки (add-ons), 
  • різну технічну інформацію з пристрою, 
  • cookies та інші засоби відстеження, 
  • IP-адресу, 
  • тип браузера, 
  • ідентифікатор пристрою. 

“Політика конфіденційності” додатку також повідомляє: «FaceApp не може гарантувати безпеку будь-якої інформації, яку ви передаєте». У FaceApp додають, що можуть обмінюватися інформацією користувачів такою як дані cookies, з партнерами третіх сторін.

Крім того, у “Політиках” є пункт – в разі продажу/злиття компанії, зібрані дані також можуть бути передані новому власнику . 

Перш ніж погоджуватися з користувацькою угодою FaceApp, варто враховувати, що додаток розробила російська компанія, засновник якої працював у “Яндекс”, відомий своєї співпрацею з владою РФ. 

Звертайте увагу, до яких саме даних ви надаєте доступ, та встановлюйте додатки, які вам дійсно потрібні. 

Більше про ключові засади цифрової безпеки читайте на сторінці DSS380 у Фейсбуці. 

Нагадаємо, у червні Facebook повідомив, що платитиме користувачам за можливість за допомогою нового додатка відстежувати, як вони використовують свої телефони. Новий додаток Facebook називається Study. Додаток відстежуватиме, які програми встановлює користувач, скільки часу на них витрачає, у якій країні перебуває. Однак у Facebook обіцяють, що не відстежуватимуть зміст повідомлень, паролі та відвідувані веб-сайти, а від участі у дослідженні можна буде у будь-який момент відмовитися.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.