Сенцов. Петицію на підтримку режисера підписали більш як 100 000 юзерів попри блокування IP-адрес

фото: Rebecca Harms / Flickr

Сайт петицій Білого дому, де розміщена петиція на підтримку українського ув’язненого режисера Олега Сенцова, не працює для відвідувачів з України. Доступ до сайту з українських IP закрили приблизно з вечора 5 вересня.

При спробі зайти на сайт петицій з’являється повідомлення «Доступ заборонено. Ви не маєте дозволу на доступ до сайту на цьому сервері».

9 серпня на сайті петицій Білого дому розмістили петицію на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який утримується в російській в’язниці. Для того, щоб її розглянули — треба було зібрати 100 тис. підписів. Кількість голосів зростала повільно – наприкінці серпня петиція набрала трохи більш як половину потрібних голосів.

Вчора (5 вересня), за три дні до кінцевого терміну (8 вересня) збору підписів петиції, для того щоб її розглянула влада США, не вистачало близько 20 тис. підписів. В результаті, користувачі українського інтернету розгорнули активну кампанію з закликами підписати петицію. Ймовірно, саме через такий сплеск активності впродовж 12 годин, доступ до петиції з IP-адрес з української території був обмежений. Деякі користувачі почали закликати використовувати VPN та анонімайзери для того аби проголосувати.

Станом на ранок 6 вересня петиція на підтримку Олега Сенцова набрала вже понад 100 тис. голосів. Відповідно до правил сайту петицій, впродовж 60 днів адміністрація Білого дому повинна розглянути на надати письмову відповідь щодо предмету петиції. Кожному користувачу, який підписався під петицію, прийде електронний лист з відповіддю.

Українські користувачі й раніше ініціювали розгляд петицій на сайті Білого дому. Найбільш популярною була петиція від 27 листопада 2013 року з закликом до уряду США накласти санкції на Януковича та його уряд на фоні час протестів #євромайдан. Тоді петиція набрала 63 000 голосів за перші два дні й невдовзі досягнула своєї цілі. Уряд США надав відповів на цю петицію підписантам.

Нагадаємо, у червні 2017 року після підписання Президентом України «санкційного» указу №133/2017, що призвело до блокування низки російських соцмереж та сайтів, на сайті Президента України користувачі ініціювали петицію з вимогою відмінити указ. Петиція набрала необхідних для розгляду 25 000 голосів, була розглянута, однак на рішення Президента України не вплинула. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.