Сенцов – голодує, чемпіонат – бойкотують? Що пишуть користувачі

Напередодні проведення Чемпіонату світу з футболу в Росії, російська влада не пішла на лібералізацію авторитарної системи й засудила українського журналіста Романа Сущенка до 12 років в’язниці за “шпіонаж”. В той же час, ув’язнений в 2015 році український режисер Олег Сенцов голодує більш як три тижні, інші українські бранці Кремля, серед них Олександр Кольченко та Володимир Балух голодують тиждень та майже три місяці відповідно.

Користувач Фейсбуку Ілья Вайцман аналізує поведінку західних країн напередодні Чемпіонату світу з футболу, що пройде в червні в Росії:

38 лет назад 65 стран бойкотировали Олимпиаду-80 в Москве из-за советского вторжения в Афганистан, 50 стран полностью, а остальные выступали от лица не государств, а национальных олимпийских комитетов… “Спортсмены из Великобритании”, ага.

Сегодня же не нашлось ни одной(!) страны, готовой бойкотировать ЧМ2018 в России из-за вторжения в Украину.

Что-то радикально сломалось в мировой политике и в головах людей… Совсем сломалось. И я боюсь, что эта поломка того же свойства, как и та, которая собрала всех спортсменов на Олимпиаде-1936, в Берлине. И что перспективы ровно такие же.

Да, и кстати: мировые лидеры еще 30 лет назад давили на СССР по вопросу политзаключенных. А сейчас… сами видите: Сенцов пошел на четвертую неделю голодовки, а “мировое сообщество” живет предвкушением “праздника спорта”. Всем наплевать.

Український художник Андрій Єрмоленко створив для Радіо Свобода серію постерів, які вказують на Росію як на країну-агресора та відповідальну за збиття малаазійського лайнера #MH17 чотири роки тому:

постер: Андрій Єрмоленко, Радіо Свобода

 

постер: Андрій Єрмоленко, Радіо Свобода
постер: Андрій Єрмоленко, Радіо Свобода

Нагадаємо, 14 травня 2018 р. Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити 64 українських політв’язнів. Про це він повідомив у листі з колонії, який отримав російський адвокат Дмитро Дінзе.

«Я, Сенцов Олег, громадянин України, незаконно засуджений російським судом і перебуваю в колонії м. Лабитнангі, оголосив безстрокове голодування з 14 травня 2018 р. Єдиною умовою припинення є звільнення всіх українських політв’язнів, які знаходяться на території РФ. Разом та до кінця! Слава Україні!» – було зазначено в листі. На сайті change.org створено петицію з закликом допомогти врятувати Сенцова та інших політичних в’язнів. Зараз вона має більш ніж 40000 підписантів з різних країн світу.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.