СБУ звітує. Скількох агітаторів та адміністраторів антиукраїнських спільнот в Інтернеті затримано за 2017-ий рік?

Наприкінці 2017-ого року Служба безпеки України оприлюднила статистику щодо злочинів, пов’язаних зі сферою Інтернету. Зокрема, повідомляється про припинення діяльності 338 андміністраторів антиукраїнських груп та 36 обвинувальних вироків, 43 кримінальні провадження стосовно агітаторів в Інтернеті тощо. Разом з тим, не зазначається жодних деталей щодо наведених даних: які саме сайти та спільноти, яким способом припинено їхню діяльність та які наявні докази.

фото з відкритих джерел

Наприкінці 2017-ого року Служба безпеки України оприлюднила статистику щодо злочинів, пов’язаних зі сферою Інтернет

Зокрема, повідомляється, що впродовж 2017-ого року було:

  1. Припинено діяльність 388 зловмисників, причетних до адміністрування та модерування  антиукраїнських ресурсів у Інтернеті;
  2. Зареєстровано 43 кримінальні провадження стосовно агітаторів, “які переважно у російських соцмережах поширювали матеріали заклики до повалення конституційного ладу та державної влади, проведення масових заворушень та іншу антиукраїнську пропаганду”;
  3. Висунуто 36 обвинувальних вироків власникам та адміністраторам антиукраїнських спільнот та сторінок у соціальних мережах, зокрема «ВКонтакте» та «Одноклассники» з початку року.
  4. Припинено використання міжнародними злочинними угрупуваннями 24 сайтів в українському сегменті Інтернет, через які відбувалась координація терористичної та іншої протиправної діяльності.
  5. Припинено функціонування мережі з 10 інформаційних інтернет-сайтів, “яка була створена російськими спецслужбами для поширення неправдивих повідомлень маніпулятивного характеру в рамках гібридної інформаційної агресії проти України”.

Згідно з даними СБУ, ресурси, які входили в мережу, були зареєстровані з використанням викрадених на території РФ паспортів українських заробітчан.

Повідомляється, що дії адміністраторів антиукраїнських груп у соцмережах кваліфіковані за ст. 109  (насильницька зміна чи повалення конституційного ладу), ст. 110  (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

За висновками аналітиків СБУ, понад 2,5 тисячі ресурсів доменної зони «GOV.UA», функціонували із численним порушеннями вимог чинного законодавства.

Нарешті, за даними відомства, завдяки вжитим співробітниками спецслужби профілактичним заходам, попереджено загрози сталому функціонуванню понад 60 державних інформаційних ресурсів.

Фото – УНІАН

Разом з тим, СБУ не зазначає жодних деталей щодо наведених даних: 

  1. Діяльність яких саме сайтів та спільнот було припинено?
  2. Яким способом була припинена їхня діяльність? Шляхом вилучення серверів хостинг-компаній чи іншим?
  3. Які наявні докази щодо зазначених вище інтернет-ресурсів, зокрема, щодо причетності до їх створення російських спецслужб?

Нагадаємо, в грудні з’явився перелік сайтів, до яких СБУ рекомендує провайдерам обмежити доступ. Позасудово.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.