СБУ: заблоковано 10 сайтів з антиукраїнською пропагандою, створених російськими спецслужбами

Як повідомляє Служба безпеки України, правоохоронцям вдалося зірвати плани іноземної спецслужби використати мережу з понад 10-ти інтернет-сайтів для поширення серед українців російської пропаганди та деструктивних матеріалів. Зазначається, що ці матеріали містять окремі заклики до скоєння злочинів.

Наразі невідомо, які сайти були заблоковані та в який спосіб.

Інформація про міститься на офіційному сайті СБУ.

Як стверджують працівники української спецслужби, сайти були створені спецслужбами Росії з допомогою паспорту, викраденого наприкінці 2014 року в громадянина України, який перебував на заробітках у Росії.

“За отриманими даними, наприкінці 2014 року під час перебування громадянина України на заробітках у Росії у нього було викрадено паспорт на залізничному вокзалі Воронежа перед самим поверненням додому. Дану обставину вміло використали співробітники ворожої спецслужби. За викраденим у заробітчанина паспортом було зареєстрованого близько десяти інтернет-сайтів. Цей інформаційний ресурс країна-агресор почала використовувати як елемент гібридної війни для дестабілізації ситуації в Україні”, – повідомляється на сайті СБУ.

“Вжитими СБУ заходами сайти були заблоковані. Громадянин України відмовився від роботи в РФ через загрозу провокацій російських спецслужб”, – підсумовує СБУ.

Крім цього, СБУ інформує про 34 кримінальні провадження, 27  оголошених підозр та 27 обвинувальних вироків протягом періоду січня-червня 2017-ого року за злочини, що стосуються власників та (або) адміністраторів спільнот у соціальних мережах «ВКонтакте» та «Одноклассники»:

“У продовж січня – червня 2017 року СБУ стосовно власників та (або) адміністраторів спільнот у соціальних мережах «ВКонтакте» та «Одноклассники», які поширювали заклики до повалення конституційного ладу та державної влади в країні, проведення масових заворушень та інших протиправних дій, зареєстровано 34 кримінальні провадження, 27-ми особам оголошено про підозру та винесено 27 обвинувальних вироків суду за ознаками вчинення злочинів передбачених ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України”.

Нагадаємо, російська компанія Mail.Ru Group, яка володіє соцмережами «ВКонтакте» й «Одноклассники», згідно з дослідженнями InformNapalm, створила сайт poshukach.com для обходу “блокування”. Ймовірно, він загрожує безпеці особистих даних користувачів в онлайн-просторі. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.