СБУ викрила канал з поширення фейкової інформації російськими спецслужбами

Служба безпеки України викрила чергову спеціальну інформаційну операцію російських спецслужб, що спрямована на дискредитацію української журналістики і силових структур (зокрема Служби безпеки України), а також політики керівництва держави у питанні забезпечення свободи слова.

Як повідомляє СБУ, російські спецслужби цілеспрямовано публікують статті вигаданих авторів із завідомо «фейковою» інформацією начебто з іноземного джерела, поширюючи їх згодом на подібних проросійських інформаційних ресурсах.

«Зокрема у поле зору оперативників спецслужби потрапив такий собі “журналіст” Юрій Абрамович, який постійно публікується на проросійському інформаційному ресурсі “Антифашист”, та його останній “шедевр” “Немецкое ТВ: Принадлежащие олигархам украинские СМИ промывают мозги людей патриотической пропагандой”. У статті йдеться про нібито репортаж (насправді відсутній) німецької громадської телерадіокомпанії ARD про методи роботи українських журналістів», – повідомляє СБУ.

фото з Фейсбуку СБУ

Служба зазначає, що пан Абрамович позиціонує себе з німецькою журналістикою і більшість його матеріалів стосується так званого «німецького бачення» ситуації в цілому у світі, і в Україні зокрема.  Водночас, як зауважує СБУ, жодної його статті у німецькомовних виданнях не знайдено: «Проте його ім’я стоїть під 652-ма антиукраїнськими публікаціями на “Антифашисті”».

«У відкритих джерелах інформацію про особу Юрія Абрамовича не ідентифіковано. Існує ймовірність, що він належить до категорії “фейкових зарубіжних кореспондентів”, що використовуються прокремлівськими виданнями для висвітлення міжнародної оцінки щодо подій в Україні та за її межами», – повідомляє СБУ.

Нагадаємо, нещодавно систему з дискредитації в Інтернеті опозиційних активістів журналісти викрили в Білорусі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.