СБУ: в Одесі викрито росіянина, який створив систему нелегальної конвертації грошей із використанням криптовалют

18 грудня Служба безпеки України повідомила про викриття в Одесі росіянина, який організував механізм легалізації грошей із використанням криптовалют для подальшого перерахування їх до РФ і тимчасово окупованих територій Донбасу та анексованого Криму.

фото з вікритих джерел

СБУ повідомляє, що серед клієнтів чоловіка були фізичні та юридичні особи з України та Росії. Також підприємець заволодів грошима громадян США, які “відмив” переводячи їх у біткоїни та інші криптовалюти. Правоохоронці встановили, що зловмисник через спеціально створені веб-ресурси та офшорні компанії створив систему нелегальної конвертації грошей, зокрема з використанням криптовалют.

За інформацією СБУ, росіянин тривалий час проживає на території України завдяки оформленню фіктивного шлюбу.

Окрім того спецслужбовці з’ясували, що зловмисник підтримує прямі особисті зв’язки з керівництвом деяких міністерств та відомств РФ, у тому числі силових. Окрім того він безпосередньо співпрацює з Головою правління “Сбербанку” Росії з питань побудови російської системи переказів коштів за технологією блокчейн.

Нагадаємо, 19 грудня одеський проект про криптовалюти Forklog повідомив про обшуки з боку представників Служби безпеки України. 

Під час обшуку співробітники СБУ вилучили пристрої, на яких зберігаються біткоїни, ноутбук та інші особисті речі засновника проекту Анатолія Каплана.

У Фейсбуці відбувся флешмоб на підтримку проекту Forklog.

фото від ініціатора флешмобу #HandsOffBitcoin – Анатолія Каплана. Джерело – Фейсбук

Читайте також про плани РНБО із регулювання обігу криптовалют в Україні.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.