СБУ припинила діяльність трьох адміністраторів антиукраїнських груп у «ВКонтакте» – мешканців Києва, Тернополя і Черкас

Співробітники Служби безпеки України у листопаді припинили діяльність трьох мешканців Києва, Тернополя і Черкас, які були адміністраторами антиукраїнських спільнот у російській соціальній мережі «ВКонтакте». Адміністратори розміщували у соцмережі матеріали за вказівкою кураторів з російських спецслужб, – повідомляє прес-центр СБУ.

Джерело фото – СБУ

За інформацією СБУ, «модератори за вказівкою з Росії розміщували у соцмережі матеріали із закликами до зміни меж території України та на підтримку терористичних організацій «Л/ДНР».

«Під час реалізації комплексу заходів із забезпечення інформаційної безпеки країни співробітники СБУ виявили нові докази використання спецслужбами РФ соціальних мереж Інтернет для шкоди державній безпеці України», – йдеться в повідомленні.

Дії мешканців Києва, Тернополя і Черкас кваліфіковані за ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчі дії.

Співробітники СБУ вилучили у адміністраторів комп’ютери та мобільні телефони з доказами підготовки та розміщення антиукраїнських матеріалів.

Читайте також, як виводять з ладу критичну інфраструктуру Інтернету та чи може зникнути доступ до мережі в усій країні?

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.