СБУ просить видання “Українська правда” видалити статтю через розкриття держтаємниці

СБУ просить інтернет-видання Українська правда тимчасово заблокувати доступ до статті про зрив держпрограми реформування оборонно-промислового комплексу, опублікованої в січні 2017-го, нібито з тієї причини, що в матеріалі міститься інформація зі статусом держтаємниці. Відповідний лист сьогодні, 14 вересня, головному редактору УП Севгіль Мусаєвій вручив слідчий, повідомляє Українська правда. 

У листі, зокрема, йдеться про те, що слідчим відділом Головного управління СБУ в Києві та Київській області розслідується кримінальне провадження  за ч. 1 ст. 328 КК (розголошення державної таємниці), відкрите 29 червня 2017 року.

Як стверджують в СБУ, опублікована 24 січня 2017-го на сайті УП стаття “Сучасну зброю для армії знову відклали “на завтра” містить “окремі відомості про проект Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року”.

“У слідства є підстави вважати, що окремі відомості вищевказаної статті містять інформацію з обмеженим доступом, поширення якої може завдати шкоди національній безпеці України у сфері оборони”, – йдеться в документі.

У зв’язку з цим СБУ просить журналістів зняти з сайту вищевказаний матеріал. 

“З огляду на вищевикладене, прошу Вас вилучити вказану статтю з загального доступу (обмежити доступ) до моменту встановлення істини у даній справі і забезпечити передачу слідчому відділу Головного управління оригіналу файлу зазначеної статті і всіх наявних документів, що стосуються її підготовки та публікації”, – наголошується в листі служби.

Нагадаємо, в Росії татарського активіста засудили до трьох років в’язниці за дописи “Вконтакте”про Путіна і Крим.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.