Передавали дані про дислокацію військ через соцмережі. СБУ повідомила про затримання інформаторів «ДНР»

24 січня 2018-ого року прес-центр СБУ повідомив, що на Донеччині “припинено підривну діяльність, яку вели в соцмережах інформатори терористів”.

фотодоказ СБУ

Оперативники спецслужби виявили, що четверо мешканців Донеччини, які входили до агентурної мережі терористів, регулярно передавали через акаунти у соцмережах інформацію про сили антитерористичної операції, зокрема повідомляли кураторам з російських спецслужб дані про дислокацію та пересування військових підрозділів, задіяних в АТО у Краматорському та Слов’янському районах.

фотодоказ СБУ

Було встановлено також, що інформатори адміністрували антиукраїнські спільноти у російських соцмережах, де розміщували спеціально підготовлені матеріали із закликами до зміни меж території України. Один із інформаторів розповів навіть, що адміністратором групи «Новоросія-ДНР/ЛНР» його зробила мати, позаяк «боялася втратити контроль над нею».

фотодоказ СБУ

У зловмисників виявили комп’ютери та мобільні телефони, які використовувалися для передачі інформації представникам терористів та здійснення антиукраїнської пропаганди.

Відповідальність за зазначені протиправні дії передбачена ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України. Слідство триває.

Нагадаємо, проект “Інтернет-свобода” запустив анімовані ролики про те, як вберегтися в Інтернеті в часи конфлікту.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.