СБУ перевіряє, чи розкрито державну таємницю в публікації видання «Новое время»

5 квітня журнал «Новое время» у своєму щотижневому випуску оприлюднив матеріал «Служили два товариші. Секретні оборонні замовлення стали золотою жилою для представників влади». Тепер з виданням планують судитися Укроборонпром, нардеп Пашинський і польська компанія Wtorplast, – передає Детектор.Медіа.

скріншот із сайту “Новое время”

До суду через статтю про незаконні схеми оборонних відомств

Служба безпеки України перевіряє інформацію щодо наявності в публікації журналу «Новое время» відомостей, які становлять державну таємницю. Про це заявив перший заступник голови Служби безпеки України – керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков під час засідання Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, повідомляє «Укрінформ».

«Передчасно надавати ще кваліфікацію. Зараз Служба безпеки України в межах визначених законодавством повноважень перевіряє інформацію щодо наявності в публікації відомостей, які становлять державну таємницю, бо тут питань дуже багато», – сказав Маліков.

Як повідомлялося, 5 квітня журнал «Новое время» у своєму щотижневому випуску оприлюднив матеріал «Служили два товариші. Секретні оборонні замовлення стали золотою жилою для представників влади».

У розслідуванні, автором якого є Іван Верстюк, йдеться про те, що українські оборонні відомства налагодили незаконну схему закупки продукції за завищеними цінами. У матеріалі, зокрема фігурує народний депутат Сергій Пашинський і заступник голови РНБО Олег Гладковський.

Адвокат Пашинського заявляє, що народний депутат не має відношення до фактів, викладених у розслідуванні.

Раніше стало відомо, що голова комітету ВР з нацбезпеки та оборони Сергій Пашинський подав позов про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації проти видання «Новое время».

Також концерн «Укроборонпром» збирається судитися із журналістами видання «Новое Время» через публікацію про зловживання в оборонній сфері. Відповідну заяву розміщено на сайті концерну.

«Вважаємо публікацію «Новое Время» диверсією проти обороноздатності держави. Вона завдає репутаційних збитків Концерну і нашим міжнародним партнерам. Тому прийнято рішення у судовому порядку захистити інтереси Концерну», – сказано в заяві.

Тим часом автор резонансної публікації «Нового времени» звернувся з приводу виявлених зловживань до НАБУ. Про це написав на своїй сторінці у Facebook головред «Нового времени» Віталій Сич.

История с нашей публикацией про злоупотребления при продаже и покупке продукции военно-промышленного комплекса (ВПК) в…

Опубліковано Віталієм Сичем 17 квітня 2018 р.

Нагадаємо, у січні 2018 року високопосадовець РНБО вимагав притягнути журналіста до відповідальності за допис у блозі.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.