СБУ вилучає сервери в одеському офісі “Інтертелеком”

В одеському офісі українського мобільного та інтернет провайдера «Інтертелеком» 11 листопада 2016 р. Служба безпеки України проводить обшуки, вилучаючи сервери, технічне обладнання, документи та готівку. Співробітники компанії підозрюються у передачі інформації російським спецслужбам та прослуховуванні абонентів.

В CDMA-оператора стверджують, що близько мільйона користувачів 3G-інтернету 11 листопада залишилися без зв’язку. Існує загроза відключення голосового зв’язку по всій території України.

Уважаемые абоненты и подписчики страниц Интертелеком, вынуждены сообщить, что в связи с действиями СБУ, в офисах Интерте…

Опубліковано Інтертелеком 11 листопад 2016 р.

За даними СБУ, “Інтертелеком” передав частину свого обладнання в анексованому Криму російським провайдерам. Через одеський офіс забезпечувався телефонний зв’язок Криму з Росією та невизнаною Придністровською Молдавською Республікою. В такий спосіб російські спецслужби мали можливість несанкціоновано втручатися у роботу телекомунікаційних мереж українських операторів зв’язку.

Видання AIN.ua з посиланням на власне джерело в компанії повідомляє, що правоохоронці забирають комп’ютери і особисту техніку співробітників, адвокатів в офіс не пускають.

Гендиректор “Інтертелеком” Борис Акулов звернувся до президента України, генерального прокурора і голови СБУ з проханням втрутитися в ситуацію, повідомляє одеське видання Думская.

В коментарі одеському виданню Репортер Борис Акулов заявив, що СБУ діє згідно з рішенням суду. Незважаючи на готовність співпрацювати з правоохоронцями, слідчі дії не були зупинені.

Відкрито кримінальне провадження за “державна зрада” та “несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку” (ст. 111 та 361 відповідно).

“Інтертелеком” контролюється Віктором Гушаном, бізнесменом впливової придністровської групи “Шериф”. Він є основним акціонером оператора.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.