СБУ і прокуратура звинувачують майнерів у фінансуванні “ДНР” і “ЛНР”. Як відреагували користувачі?

Служба безпеки України і Головна військова прокуратура провели обшуки на “фермах” майнінгу криптовалют у Києві, Київській області та Черкасах. Правоохоронці стверджують, що майнери фінансували “ДНР” і “ЛНР”. Про це на спільному брифінгу з начальником департаменту інформаційної безпеки СБУ Олександром Климчуком заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає Lb.ua.

Джерело фото – СБУ

Служба безпеки України і Головна військова прокуратура провели обшуки на “фермах” майнінгу криптовалют у Києві, Київській області та Черкасах. Правоохоронці стверджують, що майнери фінансували “ДНР” і “ЛНР”.

Про це на спільному брифінгу з начальником департаменту інформаційної безпеки СБУ Олександром Климчуком заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Джерело фото – СБУ.

Як повідомляють на сайті СБУ, “ферми” організувала група громадян Росії і України, дохід прямував на фінансування бойовиків і підтримку низки антиукраїнських сайтів.

СБУ стверджує, що має докази, які підтверджують фінансування “ДНР” і “ЛНР”.

За його словами, під час обшуків на ПАТ “Квазар” у Києві було вилучено обладнання для 400 ферм.

Матіос додав, що в Черкасах майнери несанкціоновано під’єдналися до електромереж і витрачали електрики на 800 тис. гривень на місяць.

Зазначається, що устаткування для майнінгу доправляли з Росії.

Як відреагували користувачі?

Під дописом СБУ у Фейсбуці щодо “викриття механізму фінансування терористичних організацій «ДНР/ЛНР» через конвертацію криптовалют” розгорнулася дискусія. Частина користувачів висловила недовіру до СБУ:

Приклади інших коментарів:

Більше читайте під дописом СБУ щодо зв’язку майнерів криптовалют із терористичними організаціями “ЛНР” та “ДНР” –  тут.

Нагадаємо, влітку у лікувально-оздоровчому центрі Інституту електрозварювання ім. Патона, розташованому в Києві на вулиці Ракетній, 24а, виявили “ферму” для майнінгу біткойнів.  Повідомлялося, що в неробочому басейні центру було встановлено 200 одиниць комп’ютерної техніки, які майнували криптовалюту.

 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.