СБУ назвала фейкові антиукраїнські акаунти в соцмережах

Напередодні відзначення третьої річниці розстрілу “героїв Небесної Сотні” через соціальні мережі здійснюється спроба спровокувати “масові заворушення” в Києві 18-22 лютого.

Керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук заявив 15 лютого, що до цього причетні громадяни Російської Федерації, які використовують фейкові профілі у соціальних мережах.

“Служба безпеки України неодноразово фіксувала і повідомляла про факти причетності громадян Російської Федерації до проведення деструктивної діяльності через соціально-орієнтовані ресурси мережі Інтернет”, – сказав Ткачук.

Серед таких “адміністраторів” представник СБУ назвав росіянина Сергія Жука – російського військовослужбовця, який у 2014 р. воював за так звані “ДНР” та “ЛНР”.

Служба безпеки України

Жук веде соціальні сторінки вигаданих осіб, які представляються українськими патріотами – Миколи Гайдука та Степана Мазура. А також причетний до адміністрування таких груп в соцмережах, як “Патріоти України”, “Українська революція”, “Всі на Майдан”, “Продовження революції гідності”, “Майдан-3”, “Ми патріоти України”. СБУ закликає українців повідомляти про акаунти в соціальних мережах, які провокують протиправні дії.

Про Олександра Жука ще у 2014 р. писав ресурс “Миротворець”, зазначаючи про деякі з цих вигаданих осіб чи груп.

СБУ також повідомляла 13 лютого, що останнім часом (не уточнюючи щоправда, про який період йде мова) правоохоронці зареєстрували 30 кримінальних проваджень проти власників або адміністраторів спільнот у соціальних мережах, які поширювали заклики до повалення конституційного ладу, масових заворушень та інших протиправних вчинків. Сімнадцятьом з них повідомили про підозру. Суди винесли 13 обвинувальних вироків.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.