СБУ блокує спроби популяризувати в інтернеті “народні республіки”. Цього разу на Житомирщині

Служба безпеки України заявляє, що співробітники спецслужби заблокували спроби популяризувати в інтернеті так звану «Житомирську народну республіку», – передає Радіо.Свобода.

фото з відкритих джерел

Як повідомляє прес-служба СБУ, для створення необхідної «картинки було використано реальні персональні дані жителів Житомирщини, від імені яких зареєстрували фейкові акаунти».

«Російські пропагандисти використали особисту інформацію та світлини жительки одного з райцентрів області для створення спільноти так званої «Житомирської народної республіки».

Цей ресурс також використовувався для поширення проросійської пропаганди, підтримки та популяризації терористичних організацій «Д/ЛНР». Жінка навіть не підозрювала про свою «причетність» до створення антиукраїнської сторінки», – йдеться у повідомленні.

У СБУ стверджують, що більшість облікових записів, з яких підтримували «лайками» антиукраїнські пости, мають ознаки «інтернет-ботів», лише деякі з них належать реальним користувачам соцмережі.

В СБУ раніше заявляли, що загалом протягом 2014–17 років заявляли про припинення функціонування сімнадцяти інтернет-спільнот у різних регіонах України так званих «народних республік» – так називали себе підтримувані Росією сепаратистські угруповання, більшість яких були ліквідовані.

Нагадаємо, 16 березня СБУ провела обшуки в трьох IT-компаніях у Вінниці: Pillar, iPan, Vinconet.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.