“Санкційний” указ набрав чинності – провайдери та оператори блокують ВКонтакте, Mail.ru, Yandex

17 травня 2017 року в газеті “Урядовий кур’єр” було опубліковано указ Президента України №133/2017 про введенню в дію рішення РНБО щодо санкцій проти російських компаній. Серед іншого, указ передбачає блокування доступу до Mail.ru, ВКонтакте, Одноклассники, Яндекс, Кинопоиск і тд. Також під санкції потрапила компанія 1C.

Нагадаємо, ще 28 квітня 2017 року РНБО схвалило рішення «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». До оновленого списку російських компаній під санкціями увійшли ТОВ “Яндекс”, Mail.ru Group,  розробники антивірусів “Лабораторія Касперського”, “Доктор Веб”. Відповідно, українські Інтернет-провайдери та мобільні оператори забов’язані припинити надання послуг користувачам з доступу до відповідних Інтернет-ресурсів.

Частина Інтернет-провайдерів та такі мобільні оператори як Vodafone та Kyivstar виконали положення указу, тоді як деякі чекають роз’яснень.

До “санкційного” списку потрапили 1 228 фізичних та 468 юридичних осіб. Рішення було введене терімінов у три роки. Разом з тим, до списку санкцій не потрапила така російська компанія як Rambler Media Group. Сьогодні, 22 травня 2017 року компанія запустила портал в доменній зоні .ua – Rambler.ua.

В Україні натомість тривають дебати щодо доцільності блокування російських сервісів. Нагадаємо, 18 травня наша команда провела публічну дискусію “Що означатиме для України блокування російських сервісів? Свобода Інтернету vs інформаційна безпека держави”, на якій експерти висловилися “за” і “проти” указу Президента.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.