Розслідування Atlantic Council: російські тролі поширювали фейки щодо Великобританії

Російські інтернет-тролі кілька років поширювали фейкові новини у Великобританії, намагаючись спровокувати напруження всередині країни. Про це йдеться у розслідуванні фахівців Atlantic Council, яке публікує британська The Guardian.

Фото The Guardian

У розслідуванні йдеться про те, що для “вкидання” інформації використовувалися близько 30 платформ різними мовами. І робили це найімовірніше не тролі з петербурзької фабрики, які засвітилися в президентських виборах США в 2016 році, а спецслужби. Найімовірніше Головне розвідувальне управління.

Найвідоміші фейки, поширені росіянами – це нібито змова прихильників невиходу Великобританії з ЄС вбити тодішнього міністра закордонних справ Бориса Джонсона, а також, що компоненти отрути “Новачок”, якими намагались отруїти Сергія і Юлію Скрипаль в Солсбері,  доставило угруповання “Справжня Ірландська республіканська армія”.

У розслідуванні йдеться про те, що тролі підробляли твітери реальних політиків і розганяли потім їх у мережах. В серпні 2018 року їх жертвою став сенатор-республіканець Марк Рубіо. Тролі підробили його допис про те, що Центр урядового зв’язку Великобританії, який звинувачували в шпигуванні за Трампом в 2016 році “знову повернувся в гру”. Цей пост одразу підхопив російський канал іномовлення RT, долучившись до поширення фейка.

Стратегія росіян, йдеться в матеріалі, також поглиблювати розкол між Лондоном та Вашингтоном. І хоча роботу тролі робили якісно, однак значного впливу на соцмережі спродуковані “фейки” не мали, отже можна сказати, що російські гроші викинули на вітер, пише The Guardian.

Внутрішнє розслідування про вплив на хід референдуму в 2016 році провела компанія Facebook. Про це повідомив віцепрезидент Facebook, директор з комунікацій Ніколас Клегг в інтерв’ю BBC Radio 4. Він стверджує, що компанія не виявила жодних сторонніх істотних спроб вплинути на голосування по референдуму. При цьому він виступи за державне регулювання соцмереж, підкресливши, що це не є завдання приватних компаній.

Нагадаємо, у травні Facebook видалив близько 100 груп та сторінок з російською пропагандою, які розповсюджували пропаганду та недостовірну, маніпулятивну інформацію про Україну. За даними Facebook, люди, які займалися цією діяльністю, керували фейковими обліковими записами для поширення новин про військовий конфлікт на Сході України, політику в Україні та війну у Сирії. 

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.