Звинувачення СБУ є безпідставними – стверджує розробник софту “Стахановець”

Оголошений у розшук розробник програмного забезпечення “Стахановець”, яке виявили у 8 компаніях, зокрема, в “Укргазвидобуванні” та “Dragon Capital”, Михайло Яхимович спростовує звинувачення СБУ про передачу інформації та даних російським спецслужбам.

Про це він заявив на своїй сторінці в Facebook. За словами Яхимовича, він не мав можливості передавати дані російським спецслужбам, оскільки “навіть їх (СБУ – ред.) експертиза, показала, що ніяких даних програма [“Стахановець”- ред.] не збирає і не передає нікуди”.

Також бізнесмен спростував заяву Служби безпеки про його перебування на території РФ.

“Я вже не перший місяць живу в Грузії … і якщо вони навіть цього встановити не можуть, то можна уявити собі рівень обґрунтованості всіх інших їхніх звинувачень”, – написав він.

Яхимович радиться з адвокатами з приводу своїх подальших дій.

“Хочу також нагадати, що у нас в країні – презумпція невинності, і ні оголошення в розшук, ні підозри – не є підставами вважати мене в чомусь винним. Я послідовно відкидаю всі висунуті мені звинувачення і буду відстоювати свої права в суді “, – заявив він.

Нагадаємо, наприкінці квітня СБУ заявила, що Федеральна служба безпеки Росії могла отримувати дані з України завдяки програмному забезпеченню “Стахановець”, яке виявили у 8 компаніях, зокрема, в “Укргазвидобуванні” та “Dragon Capital”.

12 червня, СБУ оголосила у розшук розробника “Стахановця” і топ-менеджера “Mirobase”, адже вони, за даними правоохоронців, “перебувають на території РФ під “опікою” кураторів з російських спецслужб”.

Зокрема, засновнику та комерційному директору компанії розробника комп’ютерних програм “Стахановець” та “Mirobase” в Україні оголошено про підозру.

Підозру оголошено за ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України – незаконне придбання або збут спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, а також незаконне їх використання, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб чи організованою групою, або якщо це завдало суттєву шкоду.

Правоохоронці “розслідують факти можливої передачі російським спецслужбам інформації державних установ та особистих даних українців громадянами України Михайлом Яхимовичем та Володимиром В’язмітіним”.

“Триває експертиза вилученого під час слідчих дій комп’ютерного та серверного обладнання, на якому встановлені програми “Стахановець” та “Mirobase”, – уточнює СБУ.

Триває досудове слідство.

Нагадаємо, кіберполіція рекомендує заборонити браузер “FreeU” на рівні організацій.

Коментарі

Напишіть коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.